Zaniżone odszkodowanie OC zagranicznego sprawcy - co dalej?

Zaniżone odszkodowanie OC zagranicznego sprawcy – co dalej?

Wakacje przeważnie kojarzą się z wypoczynkiem w gronie rodziny lub przyjaciół. Nawet najpiękniejsze wakacje marzeń mogą w jednej chwili zamienić się w koszmar, który zapamiętasz na długo. Przeważnie to właśnie ułamek sekundy decyduje o tym, że dochodzi do wypadku drogowego. Pojawia się pytanie – co dalej? Trzeba zająć się likwidacją szkody.

W jaki sposób uzyskać odszkodowanie z OC zagranicznego sprawcy?

Przydarzył Ci się wypadek za granicą, jednak nie Ty byłeś jego sprawcą? Pamiętaj, że należy Ci się odszkodowanie z OC sprawcy. Jednak to, czy otrzymasz pełną należną kwotę i czy procedura będzie przebiegała płynnie, w dużej mierze zależy od Twojego zachowania bezpośrednio po zdarzeniu drogowym. Aby jak najlepiej zabezpieczyć swoje późniejsze roszczenia, powinieneś zadbać o to, aby wezwać policję. Funkcjonariusz bezsprzecznie ustali, kto był sprawcą zdarzenia drogowego. Musisz także skompletować dane osoby, która spowodowała wypadek. Odpisz numer polisy, numer rejestracyjny pojazdu oraz markę samochodu sprawcy.

Sprawdź, czy Twoje odszkodowanie nie zostało zaniżone

Często się zdarza, że, pomimo iż dopełnisz wszystkich niezbędnych formalności, ustalisz firmę ubezpieczeniową w kraju, która reprezentuje ubezpieczyciela zagranicznego i zgłosisz szkodę, to możesz otrzymać odszkodowanie w dużo niższej kwocie, niż Ci przysługuje. Co zrobić w takiej sytuacji? Po pierwsze, nie poddawaj się. Zaangażuj wszystkie siły i środki do tego, aby wyjść z tego zdarzenia obronną ręką. Pamiętaj, że masz realne szanse na to, aby wygrać z zagranicznym ubezpieczycielem, oczywiście pod warunkiem, że posiadasz dokładną dokumentację – zarówno samego zdarzenia drogowego, w którym zostałeś poszkodowany, jak i poniesionej szkody.

W jaki sposób dochodzić swoich praw od zagranicznego ubezpieczyciela?

Jeżeli jesteś przekonany o tym, że Twoje odszkodowanie za szkody powstałe w wyniku wypadku komunikacyjnego za granicą zostały znacznie zaniżone, to możesz:

  • samodzielnie prowadzić batalię z zagranicznym ubezpieczycielem,
  • skorzystać z pomocy fachowców, którzy podobnymi sprawami zajmują się na co dzień.

Jak zapewne się domyślasz, ten drugi sposób cechuje znacznie większa efektywność. Chcesz zwiększyć swoje szansa na otrzymanie odszkodowania w pełnej wysokości? Zdecyduj się na współpracę ze specjalistami. Pomogą Ci w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, a także krok po kroku wyjaśnią kolejne etapy postępowania odwoławczego. Ich wiedza będzie pomocna również przy wskazaniu prawidłowej wartości roszczenia.