Wyjazdy na narty w Alpy

Wyjazdy na narty w Alpy

Aby jazda na nartach była jak najbardziej przyjemna, warto zdecydować się na wyjazd w naprawdę piękne, a zarazem pełne udogodnień miejsca. Takimi na pewno są Alpy, przede wszystkim te francuskie i szwajcarskie.

Wyjazdy na narty w Alpy

Dzień spędzony aktywnie na zimowych, górskich stokach, może dać ogromną satysfakcję. Szczególnie wtedy, kiedy okoliczności przyrody będą naprawdę zachwycające. Dlatego też wiele osób decyduje się na narty w Alpach. Tamtejszy ogrom obszarów górskich zapewnia bowiem niesamowite wrażenia towarzyszące narciarzom w czasie zjazdów. Wiadomo, że trasy, które znajdują się na wysokości 3000 m n.p.m. będą zapewniać zupełnie inne doznania niż góry polskie, które nie są zbyt wysokie. Francuskie i szwajcarskie Alpy wyróżniają się także dobrze rozbudowaną infrastrukturą narciarską. Można tam znaleźć m.in.: wypożyczalnie sprzętu, nowoczesne wyciągi, systemy naśnieżania i świetną obsługę całych tras zjazdowych. Dużą zaletą tych terenów są również szerokie możliwości spędzania czasu poza stokiem (baza noclegowa, liczne restauracje i inne obiekty sportowe).

Verbier, czyli Cztery Doliny – jeden z największych ośrodków w Europie

Miejscem, w które warto wybrać się w Alpach jest na pewno ośrodek narciarski Verbier. Jest to resort, który łączy w sobie kilka kurortów, a zarazem wszystkie stacje narciarskie w Czterech Dolinach. Warto wiedzieć, że obszar narciarski znajduje się tam na wysokości: od 821 m (jest to miasteczko Le Chable) aż do 3328 m n.p.m. (szczyt Mont Fort). Daje to więc ponad 2500 metrów przewyższenia. W resorcie narciarskim Verbier znajdują się zarówno trasy narciarskie, jak i snowboardowe, a cały region jest podzielony na cztery sektory: Bruson, Les Savoleyres oraz Mont Fort. Łącznie to ponad 400 km tras narciarskich – o trzech poziomach trudności, z 86 wyciągami. Rodziny z małymi dziećmi na pewno zainteresuje to, że w Verbier znajdują się dwa parki śnieżne i i „Jardin de Neige”, to znaczy specjalny, dość płaski obszar, który przeznaczony jest dla najmłodszych oraz osób dopiero uczących się jazdy na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *