Wyjazdy na narty w Alpy

Wyjazdy na narty w Alpy

Aby jazda na nartach była jak najbardziej przyjemna, warto zdecydować się na wyjazd w naprawdę piękne, a zarazem pełne udogodnień miejsca. Takimi na pewno są Alpy, przede wszystkim te francuskie i szwajcarskie.

Wyjazdy na narty w Alpy

Dzień spędzony aktywnie na zimowych, górskich stokach, może dać ogromną satysfakcję. Szczególnie wtedy, kiedy okoliczności przyrody będą naprawdę zachwycające. Dlatego też wiele osób decyduje się na narty w Alpach. Tamtejszy ogrom obszarów górskich zapewnia bowiem niesamowite wrażenia towarzyszące narciarzom w czasie zjazdów. Wiadomo, że trasy, które znajdują się na wysokości 3000 m n.p.m. będą zapewniać zupełnie inne doznania niż góry polskie, które nie są zbyt wysokie. Francuskie i szwajcarskie Alpy wyróżniają się także dobrze rozbudowaną infrastrukturą narciarską. Można tam znaleźć m.in.: wypożyczalnie sprzętu, nowoczesne wyciągi, systemy naśnieżania i świetną obsługę całych tras zjazdowych. Dużą zaletą tych terenów są również szerokie możliwości spędzania czasu poza stokiem (baza noclegowa, liczne restauracje i inne obiekty sportowe).

Verbier, czyli Cztery Doliny – jeden z największych ośrodków w Europie

Miejscem, w które warto wybrać się w Alpach jest na pewno ośrodek narciarski Verbier. Jest to resort, który łączy w sobie kilka kurortów, a zarazem wszystkie stacje narciarskie w Czterech Dolinach. Warto wiedzieć, że obszar narciarski znajduje się tam na wysokości: od 821 m (jest to miasteczko Le Chable) aż do 3328 m n.p.m. (szczyt Mont Fort). Daje to więc ponad 2500 metrów przewyższenia. W resorcie narciarskim Verbier znajdują się zarówno trasy narciarskie, jak i snowboardowe, a cały region jest podzielony na cztery sektory: Bruson, Les Savoleyres oraz Mont Fort. Łącznie to ponad 400 km tras narciarskich – o trzech poziomach trudności, z 86 wyciągami. Rodziny z małymi dziećmi na pewno zainteresuje to, że w Verbier znajdują się dwa parki śnieżne i i „Jardin de Neige”, to znaczy specjalny, dość płaski obszar, który przeznaczony jest dla najmłodszych oraz osób dopiero uczących się jazdy na nartach.