Wyjazd wynajętym busem na ferie zimowe

Wyjazd wynajętym busem na ferie zimowe

Jeśli chodzi o wyjazd na ferie zimowe, odpowiednie planowanie jest kluczową kwestią oraz gwarancją udanej, beztroskiej zabawy i wypoczynku. Niepewne warunki pogodowe oraz pełne turystów drogi zachęcają do wynajmu busa zamiast jechania w góry na własną rękę. Takie rozwiązanie zapewnia nam uniknięcie niepewnych, stresujących sytuacji.

Samodzielna wyprawa na górskie szlaki nigdy nie jest tak ekscytująca i pełna przygód jak wspólny wyjazd ze zgraną ekipą. Dlatego obecnie coraz popularniejsze są wspólne wyjazdy organizowane najczęściej za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wspólne wynajęcie busa to gwarancja udanej atmosfery już w drodze na zimowe szaleństwa. Ponadto koszty wynajmu oraz opłat za benzynę rozkładają się co najmniej na kilka osób, co sprawia, że mamy większy budżet na zabawę na miejscu. Zwróćmy również uwagę na to, że jeśli jedziemy w kilka osób szybciej i sprawniej dojedziemy na miejsce, ponieważ w trakcie jazdy możemy kilka razy zmieniać kierowcę. To sprawia, że na miejsce wszyscy dojadą wypoczęci.

Na jakie auto najlepiej się zdecydować?

Obecnie funkcjonujące na rynku łódzkim wypożyczalnie oferują szeroką gamę przestronnych busów – http://www.ckcorp.pl/pelna-oferta-pojazdow.html, umożliwiającą komfortową i bezpieczną jazdę. Takie pojazdy zapewniają mnóstwo zalet, do których możemy zaliczyć:

  • odpowiednie przystosowanie do zimowych warunków panujących na drodze, czyli właściwy typ ogumienia oraz w razie potrzeb łańcuchy na koła,
  • box dachowy, który bez problemu pomieści cały nasz sprzęt narciarski,
  • dużo miejsca w przestrzeni bagażowej,
  • wygodne, rozkładane fotele, które umożliwią komfortową i przyjemną jazdę.

Jeśli na naszą zimową wyprawę zbierzemy więcej niż 9 osób warto rozważyć wynajem mikrobusa. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest wynajem pojazdu razem z kierowcą. Do prowadzenia mikrobusa konieczne są dodatkowe uprawnienia, a duża ilość osób sprawi, że koszty zostaną odpowiednio rozdzielone i nie będą bardzo odczuwalne w budżecie. Profesjonalny kierowca znacznie poprawi komfort jazdy oraz zapewni zwiększony poziom bezpieczeństwa. Nie musimy bać się o warunki panujące na drodze oraz o to, czy nie zgubimy się podczas długiej, nieznanej nam trasy. Wynajem busa z kierowcą często wiąże się z zakupem ubezpieczenia NNW, co jest dodatkową korzyścią wybrania takiej opcji.

Samodzielny wynajem busa z kierowcą daje dużo korzyści i jest wart rozważenia. Na pewno takie rozwiązanie zapewnia większe możliwości niż podróż za pośrednictwem biura podróży, gdzie musimy się dostosować do odgórnie narzuconego harmonogramu. Tutaj zyskujemy podobną niezależność, jakbyśmy jechali własnym autem.