Wyjazd do Indonezji – praktyczne informacje

Wyjazd do Indonezji – praktyczne informacje

Indonezja stała się ostatnio bardzo popularnym kierunkiem. Wielu Polaków wyjeżdża obecnie na organizowane wyjazdy do takich miejsc jak Bali, Sumatra, Komodo, Jawa i wielu innych miejsc w ramach archipelagu Indonezyjskiego. Przedstawimy kilka podstawowych informacji dla osób decydujących się na wyjazd do tego wyjątkowego kraju.

Podstawowe informacje o Indonezji

Indonezja jest krajem wyspiarskim leżącym na styku Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Geograficznie znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii. Na kraj składa się kilkanaście wysp m.in.: Jawa, Sumatra, Celebes, Borneo, Nowa Gwinea oraz wiele mniejszych, takich jak bardzo dobrze znane przez wszystkich Bali oraz Lombok. Walutą w Indonezji jest Rupia Indonezyjska, dominującą religią Islam. Stolicą kraju jest Dżakarta.

Jeśli chodzi o podróż, to do kraju można dolecieć mniej więcej w około 9 godzin. Lokalna strefa czasowa to UTC +6. Konieczne przy przylocie jest uzyskanie 30-dniowej turystycznej wizy, która dostępna jest na określonych lotniskach i portach morskich.

Co warto zrobić w Indonezji?

Indonezja oferuje wiele wyjątkowych atrakcji. Eksploracja dżungli, podziwianie zachodów słońca na plaży oraz poznawanie lokalnej kultury – to tylko niektóre z możliwości, które oferuje odwiedzającym Indonezja.

Na pewno nie można tego kraju opuścić bez spróbowania lokalnej kuchni – m.in. doskonale znanego Duriana. Również pominąć nie można wypoczynku na wspaniałych plażach, surfowania i nurkowania ma magicznych rafach koralowych. Na niektórych wyspach można zwiedzać prastare świątynie buddyjskie pozwalające zanurzyć się w klimacie południowo-wschodniej Azji.

Również i lokalna przyroda oferuje wiele atrakcji! Tylko w Indonezji zobaczymy słynnego warana z Komodo, spotkamy orangutany w środowisku naturalnym. Na Borneo czeka na nas z kolei jedna z największych atrakcji przyrodniczych dla Polaków – rezerwaty, w których żyją Nosacze Sundajskie – lub jak kto woli Małpa Polak.

Po więcej informacji zapraszam Cię na mojego bloga https://duabenua.com/pl/