Wskazania do wykonywania karboksyterapii

Wskazania do wykonywania karboksyterapii

Salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które mają za zadanie poprawić stan i wygląd skóry. Jednym z nich jest karboksyterapia. Procedura polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla w głąb skóry, co sprawia, że prezentuje się ona młodziej oraz zdrowiej. Nic dziwnego, że zabieg cieszy się dużą popularnością. Jest on pomocny w przypadku najróżniejszych problemów: rozstępów, cieni pod oczami czy lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Jakie działanie ma karboksyterapia?

Dwutlenek węgla zostaje równomiernie rozprowadzony pod skórą, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych. Tkanki stają się dotlenione, powiększają się naczynia krwionośne, co zwiększa dopływ substancji odżywczych, a zarazem prowadzi do usunięcia produktów przemiany materii. Dwutlenek węgla pobudza naturalne procesy odnowy w organizmie, które często zostają zakłócone przez złą dietę, brak snu, niedostateczną aktywność fizyczną, czy po prostu starzenie się. Karboksyterapia sprawia, że skóra mierzy się z krótkotrwałym stanem zapalnym, co prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się z czasem jędrniejsza, sprężysta i promienna.

Jakie są wskazania do karboksyterapii?

Z karboksyterapii można korzystać w przypadku różnych problemów ze skórą. Wskazania do wykonania zabiegu to:

  • Cienie pod oczami. Dwutlenek węgla zwiększa mikrokrążenie, dzięki czemu skóra zostaje dotleniona i odżywiona. Zabieg sprawia, że pojawiają się nowe naczynia krwionośne, które redukują obrzęk. Równocześnie karboksyterapia pod oczy jest całkowicie bezpieczna.
  • Cellulit, blizny i rozstępy. Zabieg sprawia, że skóra jest bardziej sprężysta i odżywiona, znika nieestetyczna skórka pomarańczowa, wyrównuje się koloryt skóry.
  • Lokalna tkanka tłuszczowa. Niektóre osoby borykają się z problemem lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, często jest to podbródek, bryczesy czy „oponka”na brzuchu. Karboksyterapia przyśpiesza metabolizm komórkowy, co prowadzi do redukcji tłuszczu.
  • Wypadanie włosów. Zabieg prowadzi do wzmocnienia cebulek włosów, dzięki czemu przestają one wypadać.
  • Wiotka skóra. Skóra w określonych obszarach ciała, jak szyja, twarz czy dekolt, ma tendencję do tracenia elastyczności i uwypuklania zmarszczek. Karboksyterapia sprawia, że skóra znowu stanie się jędrna.
  • Profilaktyka. Z zabiegu można stosować również w celach profilaktycznych.

Karboksyterapia to zabieg mało inwazyjny i bezpieczny. Korzystać można z niego w różnych porach roku. Procedura jest przystępna cenowo, przede wszystkim cechuje się wysoką skutecznością, choć na same efekty trzeba cierpliwie poczekać. Coraz więcej gabinetów decyduje się na wykonanie zabiegu, jakim jest karboksyterapia. Wrocław, Kraków, Warszawa – w każdym mieście można znaleźć klinikę, która go oferuje.