Szklane balustrady – nowoczesne rozwiązanie dla wielu miejsc

Szklane balustrady – nowoczesne rozwiązanie dla wielu miejsc

Szklana balustrada jest nowoczesnym elementem architektonicznym, pojawia się na dużą skalę w obiektach użyteczności publicznej, do których można zaliczyć galerie, hotele, biurowce. Stosowana jest także w punktach widokowych, ponieważ nie tworzą sztucznego zamknięcia od natury, czy innych elementów kultury. Balustrady są elementem estetycznym i światło-przepuszczalnym, a co za tym idzie nie zmniejszają przestrzeni, a optycznie i wizualnie ją powiększają. Z biegiem czasu szklane balustrady zaczęły pojawiać się także w prywatnych domach.

Balustrady ze szkła – charakterystyka

Szkło, za pomocą naturalnego materiału, klasy i lekkości wyglądu, harmonijnie komponuje się niemal z każdą aranżacją i daje odczucie przestronności . Dzięki dzisiejszej technologii i specjalistycznie dobranej obróbce szkło jest materiałem trwałym o różnych stylach aranżacji. Szkło jest materiałem uniwersalnym, przez co doskonale współgra ze stalą szlachetną, ceramiką, drewnem czy kamieniem.

Szklane balustrady we wnętrzach

Szklane balustrady we wnętrzach mogą stanowić idealne urozmaicenie lub dopełnienie schodów. W wersji bezbarwnej dobrze komponują się z każdą kolorystyką bez zaburzenia harmonii wnętrza. Balustrady są odporne na różne style montażu. Mogą być mocowane pomiędzy słupki ze stali nierdzewnej, o kolorze czarnym czy w wersji w której nie widać łączników oraz mocowań za pomocą specjalnych profili.

Zewnętrzne zastosowanie szklanych balustrad

Trwałość szklanej balustrady zawdzięczana jest wykonaniu ze specjalnego szkła hartowanego, wyposażonego w dodatkową folię zabezpieczającą, która jest umieszczona wewnątrz szkła. Dzięki temu szklana balustrada jest odporna na różne uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, przez co może być montowana także na zewnątrz budynku. Szkło tego rodzaju nie ulega działaniu nadmiernego promieniowanie UV, czy niekorzystnych warunków atmosferycznych. Pod wpływem światła szklana powłoka uzyskuje właściwości hydrofilowe, woda nie skrapla się na powierzchni szyby, ale spływa po niej swobodnym strumieniem. Najczęstszym wyborem szkła do produkcji balustrad jest szkło laminowane VSG oraz szkło hartowane ESG.

Szklane balustrady często zajmują swoje miejsce na balkonach i tarasach domów jednorodzinnych. Dzięki nim kształt budynku wydaje się być lżejszy i smuklejszy. Szklane balustrady, dzięki możliwości przenikania światła sprawiają, że tarasy, balkony i wnętrza domu są dobrze doświetlone.

Utrzymanie czystości balustrad ze szkła

Nie ma także większych trudności w czyszczeniu szklanej balustrady, tak jak w przypadku okien. Taflę szkła należy spryskać płynem do szyb i przetrzeć ściereczką. Na balustrady balkonowe czy tarasowe stosuje się szkło pokryte samoczyszczącą się powłoką. Dzięki niej zanieczyszczenia zostają usuwane podczas kontaktu z wodą i promieniowaniem UV.

Wiele więcej o szklanych balustradach dowiesz się odwiedzając stronę internetową producenta szklanych balustrad z Warszawy —> https://producentbalustrad.pl/balustrady-szklane-warszawa/