Stomatologia estetyczna - piękne i zdrowe zęby

Stomatologia estetyczna – piękne i zdrowe zęby

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Jednak niestety nie dla każdego natura była tak samo łaskawa i nawet codzienne dbanie o higienę może się okazać niewystarczające. Aby uśmiech był estetyczny duże znaczenie ma kształt zębów, ich kolor, osady, ustawienie zębów, ogólny stan szkliwa, a także stan dziąseł. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, warto zdecydować się na zabiegi wchodzące w zakres stomatologii estetycznej. 

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna skupia się na wizualnej zmianie uśmiechu. Zabiegi skierowane są do osób, które mają zdrowy uśmiech, ale nie są do końca zadowolone z jego wyglądu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań można np. pozbyć się przebarwień, wyretuszować widoczne wypełnienia, wyrównać zgryz itd.

Stomatologia estetyczna proponuje bardzo kompleksowe podejście. Efekt końcowy wszystkich działań podjętych w jej obrębie, powinien zagwarantować atrakcyjny uśmiech, który podkreśla rysy twarzy oraz osobowość pacjentów.

Zabiegi dotyczące stomatologii estetycznej 

Najbardziej popularny zabieg dotyczący stomatologii estetycznej to wybielanie zębów. Trudno uniknąć przebarwień, ponieważ wiele czynników wpływa na barwę szkliwa np. wiek, barwniki spożywcze, palenia papierosów itp. Jest to bezpieczny zabieg, który pozwala na poprawę nawet o kilka odcieni. Efekt dobrze przeprowadzonego wybielania może się utrzymać nawet dwa lata.

Innym zabiegiem, na który decyduje się wiele osób jest wymiana nieestetycznych wypełnień na nowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych preparatów, można uzyskać dużo bardziej wytrzymałe plomby niż kiedyś.

Warto także wspomnieć o licówkach. Jest to bardzo efektowny sposób korygowania niedoskonałości zębów. Polega on na przyklejaniu do zębów cieniutkich płatków porcelanowych, które nadają pacjentowi zupełnie nowy uśmiech. Dzięki zastosowaniu licówek można usunąć różne niedoskonałości np. zlikwidować diastemę i trwale pozbyć się przebarwień. Można także zmienić niewystarczająco satysfakcjonujący kształt zębów.

Podczas wizyty u stomatologia zajmującymi się kwestiami estetycznymi, indywidualnie zostaną dobrane jak najlepsze metody, których potrzebuje dany pacjent. Taka wizyta konsultacyjna często jest całkowicie darmowa. Można na niej rozwiać wszelkie wątpliwości zaplanować dalsze postępowanie. Warto podkreślić, że niektóre zabiegi stomatologii estetycznej nie należą do najtańszych, jednak warto się na nie zdecydować ponieważ efekt jest bardzo trwały.

Pod linkiem https://www.neodentica.pl/ uzyskasz szczegółowe informacje dotyczących zabiegów stomatologii estetycznej.