Stoki narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej – jest w czym wybierać!

Stoki narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej – jest w czym wybierać!

Narciarstwo to sport, który szybko trafia pod strzechy i przestał być już postrzegany jako elitarna forma aktywności. Na wyjazd na narty może sobie pozwolić coraz więcej polskich rodzin. I choć z roku na rok rosnącą popularnością cieszą się ośrodki w Alpach czy po południowej stronie Karkonoszy, to nadal wyborem numer jeden pozostają rodzime stacje narciarskie. Ich bardzo duży wybór znajdziesz m.in. w urokliwej Bukowinie Tatrzańskiej i jej bezpośrednich okolicach. Czy warto? Zdecydowanie tak, o czym przekonasz się w trakcie lektury tego artykułu. Przybliżamy w nim najlepsze stoki narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej (oraz na terenie gminy Bukowina Tatrzańska).

Gdzie leży Bukowina Tatrzańska?

Bukowina Tatrzańska to pięknie położona wieś, która znajduje się w odległości zaledwie kilkunastu minut jazdy samochodem od Zakopanego – w kierunku na Poronin i dalej na Białkę Tatrzańską.

Bukowina kusi fantastycznymi widokami, prawdziwie góralskim klimatem, tradycyjną zabudową, a od dobrych kilkunastu lat rośnie również jej znaczenie na mapie kurortów narciarskich w naszym kraju.

Oto ośrodki narciarskie, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć – szczególnie, jeśli planujesz wyjazd z rodziną i szukasz dużego wyboru tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Kotelnica Białczańska

Ta stacja narciarska w Białce Tatrzańskiej (wsi leżącej na terenie gminy Bukowina Tatrzańska) jest powszechnie uznawana za jedną z najlepszych w naszym kraju. Oferuje łącznie 14 kilometrów tras, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdziemy trasy biegowe, snowpark, wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie oraz kilka lokali gastronomicznych.

Rusiń-Ski

Ta popularna wśród rodzin z dziećmi stacja narciarska znajduje się na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej, oddając do dyspozycji narciarzy m.in. sześcioosobową i czteroosobową kolej krzesełkową, dwa wyciągi orczykowe, babylift (czyli wyciąg taśmowy dla najmłodszych) oraz tor do snowtubingu (zjazdu na oponkach). Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z narciarstwem, to na pewno będzie to dobra propozycja dla Waszej rodziny.

Grapa Ski

Grapa Ski to nieco mniej znany, ale również godny uwagi ośrodek narciarski położony w miejscowości Czarna Góra, gdzie do wyboru mamy cztery niezbyt wymagające trasy zjazdowe. Do dyspozycji narciarzy są takie udogodnienia jak szkółka czy przedszkole narciarskie dla najmłodszych adeptów tego pięknego sportu, a także karczma widokowa.

Olczań-SKI

Olczań-SKI znajduje się w samym centrum Bukowiny Tatrzańskiej i oferuje cztery wyciągi oraz trasy o różnym stopniu trudności. Na miejscu działa też m.in. wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Dostępne są oczywiście szkółki.

Jurgów SKI

Jurgów SKI w Jurgowie to super propozycja dla bardziej doświadczonych narciarzy, którzy szukają wymagających tras. Ich łączna długość to 4,5 km. Jeśli w Waszej rodzinie są osoby świetnie radzące sobie na dwóch deskach, to warto wziąć ten ośrodek pod uwagę.

Koziniec SKI

Bardzo atrakcyjna stacja narciarska w miejscowości Czarna Góra, która oferuje m.in. czteroosobową kolejkę linową o przepustowości do 2400 narciarzy na godzinę. Zróżnicowane trasy powinny zadowolić i początkujących, i tych bardziej doświadczonych amatorów szusowania.

Więcej o najlepszych ośrodkach narciarskich w Bukowinie Tatrzańskiej czytaj na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/stoki-narciarskie-w-bukowinie-tatrzanskiej-i-najblizszej-okolicy-poznaj-nasze-rekomendacje.

Po nartach koniecznie wpadnijcie na termy!

Ważną zaletą wybrania się na narty na jeden z opisanych stoków w Bukowinie Tatrzańskiej jest to, że po sąsiedzku mamy Termy BUKOVINA – bardzo nowoczesny, rodzinny kompleks basenowy zasilany wysokiej jakości wodą termalną, w którym do dyspozycji jest aż 20 basenów wewnętrznych i zewnętrznych, strefa saun z ośmioma saunami różnego rodzaju (fińskie, łaźnie parowe, kabina na podczerwień i Lakonium), a także strefa Wellness BUKOVINA z bogatą ofertą zabiegów SPA (dodatkowo płatnych).

Zwieńczenie dnia na stoku w ciepłych wodach Term BUKOVINA to wymarzona propozycja dla narciarzy, którzy chcą odpocząć, zregenerować obolałe mięśnie i stawy oraz zaleczyć drobne kontuzje.

Z pełną ofertą Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej zapoznasz się na oficjalnej stronie internetowej obiektu, na której możesz też wygodnie kupić bilety online – termybukovina.pl.