Soczewki kontaktowe w sporcie – dlaczego warto?

Osoby uprawiające sport muszą zadbać o maksimum komfortu podczas wykonywanej aktywności fizycznej, szczególnie zaś te, które cierpią na rozmaite wady wzroku. Na boisku, korcie tenisowym czy sali gimnastycznej noszenie okularów wcale nie jest dobrym pomysłem, ponieważ parują, brudzą się i w każdej chwili mogą zsunąć się z nosa, upaść i ulec zniszczeniu. W sytuacji, gdy liczy się szybkość, celność i refleks, ograniczone przez oprawki okularów pole widzenia, jest dużym utrudnieniem. Idealną alternatywą są soczewki.

Dlaczego warto uprawiać sport w soczewkach kontaktowych?

Sportowcy, którzy uprawiają różne dyscypliny sportu, nie powinni być ograniczani przez żadne czynniki zewnętrzne. Aby maksymalnie skupić się na grze, ćwiczeniach na siłowni czy wspinaczce po skałkach muszą mieć szerokie i ostre pole widzenia. Mogą im to zapewnić tylko i wyłącznie soczewki kontaktowe. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ zapewnia im pełną swobodę ruchów i szerokie pole widzenia bez ograniczeń, dzięki czemu mogą się skupić wyłącznie na działaniu i aktywności fizycznej. Sportowcy, którzy zmienili okulary na szkła korekcyjne mają, zwiększone poczucie pewności siebie i osiągają dużo lepsze wyniki w uprawianych przez siebie dyscyplinach sportowych.

Jakie dyscypliny sportowe można uprawiać w soczewkach kontaktowych?

Szkła korekcyjne świetnie się sprawdzają w bardzo wielu dyscyplinach sportowych. Idealnie się nadają dla zawodników gier zespołowych, takich jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Jeżeli uprawiasz jogging, chodzisz na siłownię, grasz w tenisa, badmintona czy squasha to wybór soczewek kontaktowych będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze czy rolek, a nawet uprawiania sportów zimowych – narciarstwa i snowboardu oraz ekstremalnych, takich jak wspinaczka, jazda konna, kolarstwo górskie czy skoki na bungee. Uprawianie sportów w soczewkach kontaktowych pozwala na maksymalną koncentrację, daje wolność, swobodę i radość.

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Wiele osób uprawiających sporty zastanawia się jak dobrać soczewki kontaktowe do prowadzonego przez siebie stylu życia. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty, który dobierze szkła korekcyjne do uprawianej dyscypliny sportowej. Zasadniczo szkła kontaktowe powinny być bardzo dobrej jakości i cechować się lekkością, doskonałą przepuszczalnością tlenu, mieć właściwości nawilżające i chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Takie właśnie produkty oferuje marka Acuvue.

Jakie soczewki dla sportowców?

Specjaliści zalecają wybór szkieł korekcyjnych jednorazowego użytku. Jednodniowe szkła kontaktowe są najlepszym wyborem, ponieważ zapewniają maksimum komfortu i higieny. Nie wymagają czyszczenia ani przechowywania, dzięki czemu wyeliminowane zostaje ryzyko ich zanieczyszczenia. Takie produkty są bardzo wygodne dla każdego sportowca, ponieważ każdego dnia zakłada nową, świeżą parę.

Możesz także wybrać soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku. Dwutygodniowe szkła korekcyjne można codziennie stosować, ale należy pamiętać o ich codziennej i prawidłowej pielęgnacji.