Skitury w Katowicach? Tylko od Ministerstwa Śniegu!

Skitury w Katowicach? Tylko od Ministerstwa Śniegu!

Dla miłośników mniej popularnych sportów zimowych Ministerstwo Śniegu przygotowało coś wyjątkowego. To nie tylko wypożyczalnia tradycyjnych nart – znajdziesz tu również skitury i cały potrzebny do nich sprzęt! Wystarczy, że zadzwonisz i zarezerwujesz termin wypożyczenia.

Wypożyczalnia skiturów – Katowice i okolice

Ministerstwo Śniegu, czyli wypożyczalnia nart skiturowych znajduje się w okolicy Katowic. Oferują wypożyczenie kompletu skiturowego obejmującego narty z wiązaniami, foki, kije i buty. Bliskość Katowic sprawia, że dotarcie z południowych dzielnic miasta zajmuje 10-15 minut drogą krajową 81. Wypożyczalnia skiturów Katowice to miejsce, z którego chętnie korzystają mieszkańcy pobliskich miejscowości.

Jak dobrać narty skiturowe?

Wybór nart skiturowych jest uzależniony od planowanego typu aktywności. Dostępne są m.in. narty do klasycznego skituringu, które powinny być krótsze o 5-10 cm od Twojego wzrostu, a ich szerokość pod butem powinna wynosić ok. 80 mm. Należy do nich dobrać lekkie wiązania techniczne z systemem pinów, a także buty wyposażone w 1-3 klamry umożliwiające dobry zakres ruchu podczas chodzenia. Inny typ aktywności to freetouring. Osoby, które obierają za cel zjazdy i odkrywanie nowych tras, powinny wybrać narty o długości odpowiadającej ich wzrostowi i szersze pod butem niż klasyczny wariant. Przydatne będą również buty z trybem chodzenia i wzmocnione wiązania techniczne z pinami bądź typu frame. Ski mountaineering oraz speedtouring obejmują szybkie poruszanie się na długich dystansach. Konieczne są do nich bardzo lekkie skitury, dłuższe od wzrostu o minimum 10 cm i wąskie pod butem. Do tego przydadzą się lekkie wiązania i obuwie z włókna węglowego. W razie wątpliwości wypożyczalnia nart skiturowych Katowice pomoże klientowi w wyborze odpowiedniego sprzętu. Każdy miłośnik nart może pozwolić sobie na wykonywanie ulubionej aktywności w najbezpieczniejszy sposób.

Wypożyczalnia skiturów i nie tylko

Form zimowej aktywności jest wiele. Jedną z nich jest skituring, czyli turystyka narciarska. To rodzaj przemieszczania się po terenie górskim, gdzie występują zarówno odcinki płaskie, zjazdy, jak i strome podejścia. By uprawiać tę aktywność konieczne jest zaopatrzenie się w narty przeznaczone do zjazdów i podchodzenia, czyli skitury. Umożliwiają one zjeżdżanie poza wyznaczonymi stokami i wyeliminowanie korzystania z wyciągów. Są o wiele lżejsze od tradycyjnych nart, stosuje się do nich specjalne wiązania. Pozwalają one na sztywne przymocowanie pięty do narty lub jej uwolnienie. Foki to z kolei pasy specjalnej tkaniny z włosami układającymi się w jedną stronę, które zapobiegają cofaniu się narty. Istnieją różne formy skituringu. Wypożyczalnia Ministerstwo Śniegu oferująca skitury w okolicach Katowic z chęcią doradzi klientowi. W tym miejscu można wypożyczyć również klasyczne narty zjazdowe. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do grup zorganizowanych. Wypożyczalnia znajduje się w pobliżu Katowic.