Rodzaje cieni do powiek – jakie wybrać?

Cienie do powiek to zaraz obok tuszu najpopularniejszy kosmetyk do makijażu oczu. Pozwalają one podkreślić spojrzenie, wydobyć jego głębie, a także optycznie zwiększyć lub zmniejszyć oko. Firmy kosmetyczne proponują cienie do powiek w różnych kolorach i różnych rodzajach. To, po jaki typ tego kosmetyku się sięgnie, ma duże znaczenie. Od typu cieni zależy bowiem ich zastosowanie oraz trwałość make-up oka. Jakie są rodzaje cieni do powiek?

Rodzaje cieni do powiek

Cienie do powiek występują w różnej formie. Od typu kosmetyku wiele zależy, m.in. wpływa on na łatwość nakładania, zastosowanie, dostępną paletę kolorystyczną, trwałość i nasycenie barw. Wśród produktów oferowanych przez marki kosmetyczne znajdują się:

  • Prasowane cienie do powiek – są one najpopularniejszym kosmetykiem tego typu; bardzo łatwo się je nakłada i rozciera na powiece; cienie prasowane występują w szerokiej palecie kolorystycznej; znaleźć można zarówno neutralne odcienie, jak i te bardzo odważne;
  • Sypkie cienie do powiek – wyróżniają się wysokim napigmentowaniem; kolor na powiece jest widoczny już po nałożeniu odrobiny kosmetyku; sypkie cienie w swoim składzie zawierają czyste minerały, które występują w bardzo wielu kolorach i formułach;
  • Cienie w płynie, kremie, kredce – to nowoczesne kosmetyki; są bardzo łatwe w użyciu; trzeba jednak pamiętać, że mogą sprawić problem w blendowaniu, a także zbierać się na załamaniu powieki; tego typu cienie do powiek sprawdzają się, kiedy oko chce się podkreślić jednym, mocnym kolorem.

Cienie do powiek matowe i błyszczące

Podział na formę to nie jedyny, jaki stosuje się przy cieniach do powiek. Kolejny dzieli kosmetyki na matowe i błyszczące. Te pierwsze są doskonałym wyborem dla kobiet lubiących delikatny, naturalny makijaż. Polecane są do make-up dziennego. Cienie matowe podkreślają oczy i pogłębiają spojrzenie. Z ich paletą barw można zapoznać się na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-cienie. Cienie do powiek błyszczące to natomiast kosmetyki przeznaczone do wieczorowego makijażu. Można je także wykorzystywać przy cerze dojrzałej, doskonale ukryją zmarszczki mimiczne.

Rodzaje cieni do powiek – jakie wybrać?

Jaki kolor cieni do powiek wybrać?

Większość cieni do powiek dostępna jest w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Nie ułatwia to wyboru tych idealnych. Wiele pań decyduje się więc na zakup całej palety, która proponuje kilka odcieni. Przy doborze cieni do oczu zawsze trzeba jednak pamiętać, aby dopasować je do koloru oczu.

Rodzaje cieni do powiek – jakie wybrać?

Zasady mówią:

  • Do oczu brązowych stosować cienie zielone, fioletowe i brązy;
  • Do oczu niebieskich pasują subtelne i delikatne odcienie złota, różu i beżu, a także fiolety, które świetnie sprawdzają się na wielkie wyjścia; niebieskookie mogą też pomyśleć o kolorach takich jak pomarańcz, brzoskwinia, brąz, srebro;
  • Do oczu zielonych pasować będą wszystkie kolory, ale najlepszy efekt uzyska się, sięgając po cienie pomarańczowe i brązowe.