Projektowanie biur open space – dlaczego warto powierzyć je profesjonalistom?

Projektowanie biur open space – dlaczego warto powierzyć je profesjonalistom?

Rynek pracy oraz warunki pracy wciąż się dynamicznie zmieniają. Zmieniają się również potrzeby i oczekiwania zarówno pracodawców, jak i samych pracowników. Choć jeszcze kilka lat temu biura typu open space były rzadkością, to dziś stają się niemal standardem. Wynika to przede wszystkim z tego, że tego typu biura zapewniają optymalne warunki pracy. Aby jednak tak było, biuro open space musi być właściwie zaprojektowane. Dlatego ważne jest, aby przygotowanie takiego projektu powierzyć profesjonalistom.

Komu zlecić projekt biura open space?

Jak wspomniano, biura typu open space zapewniają optymalne warunki pracy. Co jednak ważne, projekt takiego biura dopasowany musi być zarówno do rodzaju wykonywanych zadań przez pracowników, jak i do samej przestrzeni biurowej w budynku. Dlatego odpowiednie zaprojektowanie biura open space wymaga wzięcia pod uwagę wielu istotnych elementów. Aby zatem mieć pewność, że biuro spełni wszystkie oczekiwania i potrzeby, jego projekt zlecić powinno się profesjonalistom z poznańskiego biura projektowego Karma-Project. Mowa tu o biurze projektowym mającym odpowiednie doświadczenie w projektowaniu przestrzeni biurowej, w tym tej typu open space. Pełną ofertę biura możecie sprawdzić pod adresem URL.

Dlaczego jest to tak ważne?

Biuro open spece musi łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę. Tworząc odpowiedni projekt, pod uwagę wziąć trzeba choćby takie aspekty jak akustyka, ciągi komunikacyjne czy strefy ciszy. Aby mieć zatem pewność, że biuro zaprojektowane zostanie w sposób właściwy, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego biuru projektowemu. Dodatkowo biuro projektowe nie tylko może przygotować projekt, ale również pomóc może w jego wdrożeniu. Biura projektowe współpracują bowiem z firmami remontowanymi, hurtowniami z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi oraz producentami i sklepami meblarskimi. Dla zlecającego podmiotu oznacza to niemałą oszczędność czasu i pieniędzy. Po pierwsze, nie ma konieczności samodzielnego szukania na rynku wykonawcy, który stworzy biuro open space na podstawie projektu. Po drugie, liczyć można na atrakcyjne ceny materiałów budowlanych, wykończeniowych i mebli biurowych.

Jakie biuro projektowe wybrać?

Jak można się domyślić, na rynku funkcjonuje wiele biur projektowych. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze tego konkretnego. Przede wszystkim dobre biuro projektowe, zanim przystąpi do pracy związanej z tworzeniem projektu przeprowadzi, odpowiedni audyt. Mowa tutaj o ocenie możliwości konkretnych pomieszczeń oraz o oczekiwaniach pracowników. Innymi słowy, dobry architekt do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny. Oznacza to również możliwość skorzystania z fachowego doradztwa. Może się zdarzyć tak, że projektant po przeprowadzeniu wspomnianego audytu zaproponuje znacznie lepsze rozwiązania od tych, o których wcześniej myślał zlecający.

Dlaczego biuro open space to dobry wybór?

Biuro typu open space to wielkopowierzchniowa przestrzeń biura. Innymi słowy, biurka pracowników ustawione są w jednej dużej przestrzeni. Ze względu na to, że w biurze open space nie ma podziału na osobne pomieszczenia, to praca w nim wygląda nieco inaczej w porównaniu do pracy w typowym biurowcu. Takie rozwiązanie ma dużo zalet. Jedną z nich jest choćby to, że komunikacja w takim biurze przebiega znacznie szybkiej. Dzięki temu praca przebiega znacznie wydajniej. Nie może zatem dziwić, że tego typu biura cieszą się coraz większą popularnością.