Salomon - logo firmy

Porównanie snowboardu firmy Salomon

Deski snowboardowe firmy Salomon są bardzo cenione na całym świecie. W dzisiejszych czasach korzysta z nich również szeroka grupa zwolenników zimowych szaleństw na terenie Polski. Deski tego producenta mają to do siebie, że są bardzo zwrotne, ale też solidne, zapewniając snowboardzistom niezapomniane emocje i nowe doświadczenia. Cechuje je wytrzymała konstrukcja, ale też solidne materiały, które zostały użyte w procesie produkcji, dlatego deski posiadają długą żywotność.

Oto najbardziej znane ich typy

Man’s Board

Deska uchodząca za jedną z najlepszych na całym rynku desek snowboardowych. Zdobywa liczne nagrody pochodzące od ekspertów branżowych, ponieważ jest świetnie wyważona i posiada wysoką manewrowość. Zastosowana została w niej specjalna technologia Cross Profile, która odpowiada za to, aby jeszcze szybciej wykonywać na niej zwroty. Dzięki tej desce można trenować wspaniałe ewolucje powietrzne, bez obaw o to, czy wyląduje się w sposób bezpieczny. Pewne lądowanie to w tym przypadku podstawowa zaleta, a dodatkowo deska ułatwia swobodne wybicia w górę na bardzo duże wysokości, dlatego wykorzystywana jest przez uznanych profesjonalistów.

Sight

Świetna propozycja przede wszystkim dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze snowboardem. Korzystać mogą z niej jednak również osoby, które posiadają średnio zaawansowane umiejętności techniczne. Zawarte w niej technologie odpowiadają za to, aby kontrolować wybicia, dzięki czemu można pozwolić sobie na swobodniejsze lądowania. Dzięki temu ma się pełną kontrolę nad deską podczas wykonywania różnych sztuczek w powietrzu. Łatwo można na niej skręcać, ale też krawędziować dla czerpania większej przyjemności z jazdy. Sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach panujących na stokach.

Super 8

Ostatnia z prezentowanych desek firmy Salomon. Ta deska gwarantuje zainteresowanym sportowcom dużą moc, solidność połączoną z wytrzymałością oraz wyporność. Oprócz tego można liczyć oczywiście na zachowanie pełnej kontroli nad deską, zadbano w niej o wszystkie nawet te najdrobniejsze detale, dlatego świetnie spisuje się w każdych warunkach. Można wykonywać na niej zwroty nawet na bardzo ubitej trasie, przeznaczona głównie dla osób, które posiadają zaawansowane umiejętności techniczne. Bardzo ważne jest w niej to, że środek ciężkości utrzymany jest na tylnej stopie, dzięki czemu można skuteczniej krawędziować i jeszcze szybciej skręcać nawet na trudnych trasach snowboardowych. Atutem jest też możliwość rozwijania sporych prędkości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *