Salomon - logo firmy

Porównanie snowboardu firmy Salomon

Deski snowboardowe firmy Salomon są bardzo cenione na całym świecie. W dzisiejszych czasach korzysta z nich również szeroka grupa zwolenników zimowych szaleństw na terenie Polski. Deski tego producenta mają to do siebie, że są bardzo zwrotne, ale też solidne, zapewniając snowboardzistom niezapomniane emocje i nowe doświadczenia. Cechuje je wytrzymała konstrukcja, ale też solidne materiały, które zostały użyte w procesie produkcji, dlatego deski posiadają długą żywotność.

Oto najbardziej znane ich typy

Man’s Board

Deska uchodząca za jedną z najlepszych na całym rynku desek snowboardowych. Zdobywa liczne nagrody pochodzące od ekspertów branżowych, ponieważ jest świetnie wyważona i posiada wysoką manewrowość. Zastosowana została w niej specjalna technologia Cross Profile, która odpowiada za to, aby jeszcze szybciej wykonywać na niej zwroty. Dzięki tej desce można trenować wspaniałe ewolucje powietrzne, bez obaw o to, czy wyląduje się w sposób bezpieczny. Pewne lądowanie to w tym przypadku podstawowa zaleta, a dodatkowo deska ułatwia swobodne wybicia w górę na bardzo duże wysokości, dlatego wykorzystywana jest przez uznanych profesjonalistów.

Sight

Świetna propozycja przede wszystkim dla osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze snowboardem. Korzystać mogą z niej jednak również osoby, które posiadają średnio zaawansowane umiejętności techniczne. Zawarte w niej technologie odpowiadają za to, aby kontrolować wybicia, dzięki czemu można pozwolić sobie na swobodniejsze lądowania. Dzięki temu ma się pełną kontrolę nad deską podczas wykonywania różnych sztuczek w powietrzu. Łatwo można na niej skręcać, ale też krawędziować dla czerpania większej przyjemności z jazdy. Sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach panujących na stokach.

Super 8

Ostatnia z prezentowanych desek firmy Salomon. Ta deska gwarantuje zainteresowanym sportowcom dużą moc, solidność połączoną z wytrzymałością oraz wyporność. Oprócz tego można liczyć oczywiście na zachowanie pełnej kontroli nad deską, zadbano w niej o wszystkie nawet te najdrobniejsze detale, dlatego świetnie spisuje się w każdych warunkach. Można wykonywać na niej zwroty nawet na bardzo ubitej trasie, przeznaczona głównie dla osób, które posiadają zaawansowane umiejętności techniczne. Bardzo ważne jest w niej to, że środek ciężkości utrzymany jest na tylnej stopie, dzięki czemu można skuteczniej krawędziować i jeszcze szybciej skręcać nawet na trudnych trasach snowboardowych. Atutem jest też możliwość rozwijania sporych prędkości.