Fischer - logo

Porównanie nart Fischer RC4 WorldCup SC oraz Fischer RC4 Race SC

Narty slalomowe zawsze cieszyły się na rynku bardzo dużym zapotrzebowaniem, ponieważ wiele osób lubi sobie podczas ferii zimowych udać się w góry na stoki narciarskie. Trzeba jednak wiedzieć jakie konkretnie modele nart wybrać na poszczególne stoki, a warto przyjrzeć się dwóm zdecydowanie najbardziej cenionym nie tylko przez ekspertów, ale też przez samych użytkowników. Te modele to Fischer RC4 WorldCup SC oraz Fischer RC4 Race SC. Obie wersje mają w sobie dużą ilość zalet.

Fischer RC4 WorldCup SC

Jest to typ narty, która jest używana przede wszystkim do slalomu specjalnego, co za tym idzie z łatwością można na niej krawędziować i wykonywać zwroty. Cechą charakterystyczną tych nart jest duża twardość, ale też odporność na uszkodzenia. Nie jest przeznaczona dla osób początkujących, ponieważ trzeba posiadać pewne umiejętności techniczne, aby móc stać się jej posiadaczem i zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo na stokach. Typ nart przeznaczony dla osób pewnych siebie i swoich umiejętności, wykorzystują je podczas zawodów również zawodowi sportowcy. Slalomowe skręcanie na tych nartach wychodzi znakomicie, jednak trzeba posiadać mocne ciało, ale zarazem bardzo elastyczne. Nie nadają się one za bardzo jednak do poczynań na trasie slalomu giganta, ponieważ posiadają ograniczoną możliwość skrętu, są zbyt długie, aby można było nimi swobodnie skręcać na takich właśnie trasach z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa,

Fischer RC4 Race SC

Również przeznaczone do slalomu specjalnego. Posiadają zdecydowanie mniejsze taliowanie niż w wyżej opisywanym modelu. Co istotniejsze przeznaczone również dla mniej zaawansowanych technicznie narciarzy, ponieważ są zdecydowanie elastyczniejsze i mniej twarde. Nie oznacza to jednak tego, iż nie są solidne, ponieważ skonstruowano je z wytrzymałych materiałów, sprawdzających się praktycznie na każdym stoku narciarskim. Pozwalają na wykonywanie szerszych skrętów, nie mają takich ograniczeń jak model wcześniejszy, dlatego też niekiedy mogą być wykorzystywane na trasach slalomu giganta. Bardzo ważne jest też to, iż można zachować nad nimi pełną kontrolę, dlatego ma się absolutną pewność tego, że narta będzie zachowywała się tak, jak chce tego narciarz, skręci tam, gdzie będzie potrzeba skręcić. Są niezwykle przyczepne, nie trzeba obawiać się więc o zbyt dużą ilość upadków, jeśli będzie się je rozsądnie prowadziło. Polecane nie tylko dla osób dorosłych, ale też dla młodzieży, która będzie chciała rozwinąć swoje umiejętności slalomowe na stokach.