Oferta narciarska w Beskidzie Niskim

Oferta narciarska w Beskidzie Niskim

Beskid Niski jest to pasmo górskie, które jest częścią większego górotworu zwanego Beskidami Zachodnimi. Beskid Niski jest położony pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Beskidem Wschodnim (Bieszczadami). Chociaż jak sama nazwa wskazuje Beskid Niski do wysokich pasm nie należy, to nie jest pozbawiony typowo górskich walorów. Do walorów tych oprócz wspaniałego krajobrazu oraz ogromnych przestrzeni należą warunki narciarskie. Warunki te w żadnej mierze nie ustępują tym, jakie są w bardziej popularnych rejonach. Do zalet Beskidu Niskiego warto również zaliczyć fakt, że chociaż warunki są wspaniałe, to na stokach jest zdecydowanie mniej tłoczno niż na przykład w Tatrach, które są wręcz oblegane. Warunki narciarskie nawet najlepsze to jednak nie wszystko. Aby w pełni cieszyć się z białego szaleństwa musimy mieć gdzie przenocować i zjeść. O Beskidzie Niskim w tej materii niewiele jeszcze wiadomo, więc przetestowaliśmy trzy miejsca.

Wczasy pod gruszą – ośrodek wypoczynkowy

Ośrodek wypoczynkowy “Wczasy pod Gruszą” mieści się w niewielkiej miejscowości Belna Górna. W ośrodku tym można skorzystać przede wszystkim z wypoczynku w drewnianych domkach całorocznych. Domki są spore (ponad 50m2) dwupoziomowe. Wyposażone są w aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem AGD. Na okres pobytu wszystkim gościom jest udostępniana bielizna pościelowa. W salonie jest kominek, przy którym można bardzo miło spędzać czas po powrocie z nart. Natomiast jedna z sypialni na pietrze posiada balkon z, którego rozciąga się piękny widok. Domek (są w sumie trzy) umożliwia pobyt sześciu osób. Istnieje możliwość dostawki łóżeczka dla małego dziecka. Cena za pobyt w domkach jest niezbyt wygórowana jak na oferowany standard. Osoba dorosła w sezonie letnim/zimowym zapłaci 40/35zł za dobę, dzieci w wieku 3-12 lat 30/25zł za dobę, natomiast najmłodsi do lat 3 nie zapłacą nic.

Sokolskie Chaty

Mieszczące się w Gorlicach “Sokolskie Chaty” są niezwykle urokliwe chociaż są położone zdecydowanie bliżej cywilizacji. W ośrodku można skorzystać z jednej z trzech drewnianych i klimatycznych chatek. Chatki są przeznaczone dla odpowiednio dla 3,4 oraz 5-6 osób. Cena za pobyt wynosi 40zł za dobę pobytu od osoby. Chatki są niezwykle urokliwe, posiadają kominki oraz tarasy. Na posesji umieszczony jest plac zabaw oraz grill w greckim stylu. Do dodatkowych atrakcji jakie mogą być udziałem osób wypoczywających należą biesiady oraz przejażdżki zabytkowymi samochodami.

Skrawek Nieba

Agroturystyka “Skrawek Nieba” mieści się w miejscowości Łosie. Agroturystyka oferuje cztery pokoje. Dwa dwuosobowe oraz dwa czteroosobowe. Cena za pobyt wynosi 60zł/osobę/dobę. Pokoje są klimatyczne oraz schludne i czyste. W domu mieści się kuchnia z piecem chlebowym, jadalnia, salon kominkowy z telewizorem, biblioteczka oraz zadaszona weranda. Dodatkowe atrakcje jakie mogą nas spotkać oprócz jazdy na nartach to możliwość skorzystania z masażu tajskiego stóp, masaż relaksacyjny całego ciała oraz pilates.