Odblaskowe nadruki na koszulki

Odblaskowe nadruki na koszulki

To, co nosimy, ma ogromne znaczenie. Wiedzą o tym biznesmeni, gwiazdy filmu oraz politycy. Nie zawsze jednak ubranie jest przejawem statusu. Coraz częściej pełni również funkcję ochronną. Zwracając uwagę kolorem, widoczne w ciemności, często ratuje życie dzieciom i dorosłym.

Być widocznym i bezpiecznym

Odblaskowe nadruki mają przekazywać konkretny komunikat. Ich kolor i rozmieszczenie na koszulce mają duże znaczenie. Noszone przez samotnego pieszego idącego poboczem, czy też całą grupę młodzieży będącej na koloniach, zawsze mają ten sam cel: zapewnić bezpieczeństwo. Najwięcej wypadków, wynikających ze złej widoczności na drodze, ma miejsce poza terenem zabudowanym. Bardzo narażona jest młodzież dojeżdżająca codziennie do szkoły; uczniowie nieraz muszą pokonywać wzdłuż drogi znaczne odległości, ryzykując potrącenie przez samochód. Dlatego tak ważne są organizowane przez policję akcje informacyjne w szkołach i mediach ogólnopolskich, często połączone z rozdawaniem odblaskowych elementów: opasek, breloczków, kamizelek i koszulek. Nawet najmniejsze dziecko będzie bezpieczne, jeśli kierowcy zauważą je w porę.

Dla każdego

Kolejną, narażoną na potrącenie grupą, są biegacze. Można ich spotkać wszędzie, przez cały rok, o każdej porze dnia. Nieraz, zwłaszcza o zmroku, można dostrzec jedynie zarys postaci i błyskające, kolorowe buty. Pojawiają się w parkach i na szosach, bez względu na pogodę. W ich przypadku odblaskowe napisy na koszulkach są wręcz niezbędne. Co ciekawe, często stanowią także reklamę macierzystego klubu lub sponsora. Będąc jednocześnie profesjonalną odzieżą sportową i ochronną, znajdują się na wyposażeniu każdego entuzjasty biegów krótko i długodystansowych.

Bezpieczeństwo rowerzystów także pozostawia nieraz wiele do życzenia. Chociaż przepisy regulują konieczność posiadania oświetlenia i elementów odblaskowych, jest to jedynie niezbędne minimum. Większość cyklistów rozumie grożące im niebezpieczeństwo i zaopatruje się w dodatkowe. Niejeden kierowca przyzna, że w gęstej mgle czy ulewnym deszczu, jedynym śladem obecności jednośladu na drodze są migające nogawki i wzory na kurtce. Zresztą, nie tylko w złą pogodę należy zadbać o to, aby być dostrzeganym. Nie bez przyczyny także samochody muszą jeździć z włączonymi światłami przez całą dobę. Nawet w ładny, słoneczny dzień można nie dostrzec innego uczestnika ruchu. Właśnie dlatego tak ważne jest zakładanie odzieży z odblaskowymi wzorami i nadrukami.

Producenci wychodzą naprzeciw wymogom rynku, dzięki czemu w sklepach możemy znaleźć koszulki w każdym kolorze i rozmiarze. Istnieje nawet możliwość zamówienia zindywidualizowanych nadruków, nadających odzieży bardziej osobisty charakter. Taka koszulka może stać się wtedy prezentem lub pamiątką. Najważniejsze jednak, aby spełniała swoją rolę: chroniła noszącą ją osobę przez wypadkiem.