Pensjonat oferujący noclegi w górach

Noclegi w Pieninach – czym się kierować wybierając zakwaterowanie?

Zacznij od uwzględnienia swoich potrzeb

Wybierając miejsce na nocleg, zacznij od zastanowienia się, jaki charakter ma mieć wyjazd w Pieniny. Czy jest to spontaniczna wyprawa z przyjaciółmi, samodzielne przedsięwzięcie, rodzinny wyjazd (czy uwzględnia on małe dzieci albo osoby starsze), a może urlop spędzany ze swoją drugą połówką? Od tego będzie zależało, jaki standard powinien obowiązywać. Najmłodsi, osoby starsze oraz kobiety w ciąży będą potrzebowały nieco więcej komfortu i udogodnień, niż pozostali uczestnicy wyjazdu. Warto o nich pamiętać, tak, aby wszyscy byli zadowoleni i miło wspominali czas spędzony w Pieninach. Należy uwzględnić również sposób, w jaki chcemy spędzać czas. Jeżeli naszym celem są głównie piesze wędrówki, dobrym wyborem będą wszelkie bazy wypadowe, znajdujące się blisko szlaków. Z kolei chcąc podziwiać zabytki związane z architekturą, warto zdecydować się na nocleg w mieście, które chcemy zwiedzić.

Kwestie praktyczno-techniczne

Każdy z nas ma inne oczekiwania co do sposobu, w jaki chciałby wypoczywać. A także inne możliwości, zarówno kondycyjne, jak i finansowe. Budżet, którym dysponujemy, jest oczywiście bardzo istotną kwestią, w momencie, w którym będziemy wybierali miejsce na noclegi w Pieninach. Aby nieco zaoszczędzić, warto wyjechać poza sezonem albo spróbować zarezerwować nocleg możliwie wcześnie. Dzięki temu jest szansa, że będziemy mogli liczyć na jakiś rabat albo zniżkę. Należy również pamiętać, że w górach, odległości, które trzeba pokonywać pomiędzy poszczególnymi miejscami, takimi jak np. szlak turystyczny, jakiś zabytek albo sklep, potrafią być znaczne. A droga często zmusza nas do podróżowania pod różnym kątem nachylenia. Dlatego, jeżeli nie dysponujemy samochodem, postarajmy się znaleźć nocleg w miejscu, znajdującym się możliwie blisko jakiegoś sklepu, a także interesujących nas miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Ewentualnie, postarajmy się znaleźć bazę wypadową w miejscu położonym niedaleko przystanków, które umożliwią nam sprawne przemieszczanie się.

Pensjonat, hotel, gospodarstwo agroturystyczne

Mając na uwadze wszystkie wymienione wyżej aspekty, można podjąć decyzję, dzięki której wyjazd na pewno będzie udany. Jeśli zależy nam na wysokim standardzie, dobrym rozwiązaniem będzie hotel. W przypadku potrzeby posiadania podstawowego komfortu, zdecydujmy się na pensjonat lub wille. Gospodarstwo agroturystyczne będzie świetną opcją dla osób, chcących lepiej poznać lokalny folklor. A dla miłośników przygód i poszukiwaczy nowych doświadczeń, ciekawą opcją może być noc spędzona w namiocie. 

Będąc w Pieninach koniecznie trzeba wziąć udział w głównej atrakcji jaką jest spływ Dunajcem. Więcej informacji o tej imprezie znajdziesz pod linkiem: Rafting Dunajec.