Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne w sezonie 2022. Sprawdź nasze nowości!

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne w sezonie 2022. Sprawdź nasze nowości!

Moda nieustannie się zmienia, również jeśli chodzi o rynek okularów przeciwsłonecznych.

Pojawiają się cały czas nowe modele, które zachwycają swoim kształtem i kolorystyką. Są też modele ponadczasowe, które już od wielu lat stanowią klasykę oprawek okularów przeciwsłonecznych. Jakie to modele? Czy będą one również modne w tym sezonie? Sprawdź, jakie trendy są zapowiadane na lato 2022, jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne dla pań.

Kultowe okulary przeciwsłoneczne – jakie modele są najciekawsze?

Wydawać by się mogło, że okulary to jedynie drobiazg, który jedynie uzupełnia stylizację. Jednak jak się okazuje, raz na jakiś czas na rynku pokazują się nowe modele, które podbijają serca miłośników mody. Niektóre z nich na stałe wpisały się wręcz do popkultury, a wszystko za sprawą filmów, w których się pojawiły. Przykładem może być tutaj chociażby model typu pilotki – słynny Aviator marki Ray-Ban, w którym to wystąpił Tom Cruise w filmie „Top Gun”. Obecnie model ten występuje często także w wersji dla kobiet.

Innym modelem „występującym” w filmie są okulary Wayfarer, w których można było zobaczyć Audrey Hepburn w kultowych scenach z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”. Znane i cenione przez wiele lat modele to także lenonki, które swoją nazwę zawdzięczają Johnowi Lenonowi, a także model typu kocie oko, który ukochała sobie Marylin Monroe.

Nowości wśród okularów przeciwsłonecznych w 2022 roku – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Jeżeli chodzi o nowości na ten sezon w dziale damskie okulary przeciwsłoneczne to można wśród nich znaleźć wiele modeli nawiązujących do klasycznych propozycji wspomnianych wyżej. Przykładem mogą być tutaj okulary przeciwsłoneczne marki Gucci – GG0978S-004 52, które mają kształt wydłużonego kociego oka i czarno-złoty kolor. Dodatkową ozdobą są serduszka przymocowane do zauszników. Kolejna propozycja nawiązująca tym razem do pilotek, to okulary Tom Ford FT 0838 618P. Mają one jednak nieco bardziej kanciasty niż klasyczne modele. Ciekawym rozwiązaniem są też okulary przypominające nieco lenonki, jednak o bardziej wyraziście zaznaczonych bokach. Takie propozycje w swojej ofercie ma m.in. marka Valentino. Znajdziesz wiele interesujących modeli tego typu także w ofercie marki Gucci.

Dobór okularów do twarzy – jakie są najważniejsze zasady?

Niezależnie od tego, jakie trendy w modzie panują aktualnie, warto zastanowić się nad doborem okularów pod kątem dopasowania ich do kształtu twarzy. Tutaj należy trzymać się zasady, że do twarzy kwadratowej i prostokątnej dobiera się raczej okulary owalne, okrągłe lub o zaokrąglonych rantach. Natomiast do twarzy owalnej i okrągłej o wiele lepiej będą pozowały okulary o bardziej wyrazistych kształtach i wyraźnie zaznaczonych rantach. Osoby o twarzy trójkątnej mogą wybrać dla siebie okulary owalne, okrągłe lub w kształcie kociego oka. Okulary o tym ostatnim kształcie będą też pasowały osobom o twarzy kwadratowej i prostokątnej.