Najlepsze figurki na torty weselne

Najlepsze figurki na torty weselne

Po czym rozpoznajemy, że tort weselny naprawdę nim jest? Czym tort weselny różni się od tortów na inne okazje? Oczywiście figurkami weselnymi! To one zapadają nam w pamięć najbardziej spośród weselnych słodkości, to one są często zostawiane na pamiątkę i to one stanowią ta zwaną “kropkę nad i”- spajają imprezę ślubną w całość.

Jakie figurki na tort wybrać?

Figurki na tort weselny mogą być zabawne lub wzruszające. Przygotowane w stylu kreskówkowym, klasycznym lub nawiązywać do małżeńskich perypetii. Obecnie równie popularne są figurki skupiające się na wspólnych pasjach łączących przyszłych małżonków, stąd też nie sposób nie spotkać figurek na motorach, w autach czy z gitarami.

Przy wyborze warto zastanowić się, jakie figurki będą pasować do charakteru naszego związku jak i całej imprezy. Zakładając, że nasi goście weselni to w przeważającej części osoby starsze i religijne, wtedy w dobrym guście będzie postawienie na państwa młodych klęczących na ślubnym kobiercu czy też nakładających sobie obrączki ślubne. Jeżeli jednak nasi goście to głównie młode osoby o dużym dystansie do świata i poczuciu humoru, wtedy można pójść w bardziej nonszalancki ton i zakupić figurkę uciekającej panny młodej czy też pana młodego z piłką do koszykówki.

Najlepsze figurki na tort weselny

Figurki weselne to nie tylko klasyczna panna młoda z panem młodym. Mogą to być także gołąbki, obrączki lub splecione dłonie. Ważne jednak, aby figurka była dobrze widoczna. Przeciętnie takie ozdoby mają przynajmniej 15cm. Powinniśmy unikać zbędnych ramek lub motywów kwiatowych przysłaniających główny motyw. Obecnie figurki są wykonane głownie z tworzywa sztucznego, rzadziej z masy cukrowej. Jest to bardzo dobry trend, ponieważ dzięki temu figurka na tort zostaje z nami na lata w niezmienionym stanie, stanowiąc wspaniałą pamiątkę.

Oczywiście najważniejszą cechą figurki powinna być jakość wykonania. Przesadny błysk najczęściej świadczy o niskogatunkowym tworzywie, natomiast zbyt ażurowa i delikatna figurka może nie przetrwać całej weselnej nocy. Figurka nie może też być za lekka, tak żeby nie dało się jej z tortu zdmuchnąć.

Gdzie kupić figurki na tort weselny?

Figurki na tort weselny najlepiej kupować w zaufanych miejscach, specjalizujących się w dekoracjach słodkości i wyrobach cukierniczych. Wybrane przez nas sklepy powinny mieć doświadczenie w branży, jak na przykład Pastry Creation, które ozdoby cukiernicze sprzedaje już od naprawdę wielu lat. Sklepy takie ja Pastry wzbudzają w kliencie zaufanie i poczucie bezpieczeństwa co do jego wymarzonego weselnego tortu. Na figurkach na tort ślubny nie należy oszczędzać, w końcu to one będą jego motywem przewodnim.