Mieszkanie na kredyt. Jak je korzystnie sprzedać?

Mieszkanie na kredyt. Jak je korzystnie sprzedać?

Ze względu na stale rosnące ceny wynajmu i niskie oprocentowanie kredytów, jest to wyjątkowo korzystny czas na sprzedaż nieruchomości. Ale za jaką cenę możesz sprzedać swoje mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania z nawiązką – jak to zrobić?

Ustalenie ceny nieruchomości nie zawsze jest łatwe. Należy wziąć pod uwagę wiele kwestii:

  • podaż i popy
  • lokalizacja
  • rok budowy
  • jakość konstrukcji
  • wyposażenie
  • stan samej nieruchomości

Tworząc ogłoszenie musisz szczerze odpowiedzieć na pytania takie jak: Ile jest tam pokoi? Czy masz ogród i / lub balkon? Czy mieszkanie jest puste lub czy jest obecnie zamieszkałe? Choć na początku może wydawać się inaczej, to im bardziej zaangażujesz się w ten proces tym bardziej zrozumiesz, jak bardzo jest skomplikowany. Największy problem polega na tym, iż jakikolwiek błąd, a nawet nieścisłość mogą Cię kosztować setki, tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy złotych.

Agent nieruchomości a sprzedaż mieszkania – skorzystać z pomocy?

Jeśli zdecydujesz się sprzedać mieszkanie z pomocą renomowanej agencji nieruchomości ABA to już samo uzgodnienie ceny zakupu będzie dużo łatwiejsze. Renomowani agenci poprowadzą Cię w oparciu o swoją fachową wiedzę przez cały ten proces, od wyceny do skutecznego przekazania nieruchomości nowemu właścicielowi.

Pamiętaj jednak, by korzystać z pomocy agenta nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem, bowiem tylko taki ekspert rozumie jak współpracować z klientem, aby wspólnie z nim osiągnąć ostateczny cel: zamknięcie sprzedaży nieruchomości z jak najlepszym wynikiem. Taki agent nieruchomości rozumie, że istnieją różne powody, dla których warto podjąć decyzję o sprzedaży.

Czasami może to wynikać z problemów osobistych, takich jak:

  • rozwód
  • bezrobocie
  • spór o dziedziczenie

Czasami jest wynikiem czegoś, nad czym właściciel nieruchomości nie ma kontroli. Może to obejmować nieprzyjemne spory sąsiedzkie, zakłócającą spokój budowę lub może mieć coś wspólnego z problemami z urzędem skarbowym.

Czasem jednak z decyzji o sprzedaży mieszkania wynikają pozytywne powody. Może nowa praca w innym mieście lub innym kraju? Może rodzina się poszerza, a dom na wsi wydaje się coraz bardziej potrzebny?

Jeśli zdecydujesz się sprzedać swoje mieszkanie razem z agentem nieruchomości, będziesz oczywiście oczekiwać wysokiego zysku, zwłaszcza na obecnym rynku i owszem to będzie miało miejsce, musisz jedynie postarać się o to, by wybór agencji nieruchomości był poprzedzony porządnym rozeznaniem się w opiniach na jej temat.