Melanotan II - dlaczego jest lepszy od innych metod opalania?

Melanotan II – dlaczego jest lepszy od innych metod opalania?

Nowoczesna metoda na piękną opaleniznę

Należysz do osób z jasną karnacją i długotrwała ekspozycja na słońce nie wchodzi u Ciebie w grę? Może posiadasz przeciwwskazania zdrowotne, które uniemożliwiają Ci uzyskanie pięknej, wymarzonej opalenizny? W ciągu wielu lat pojawiły się różne metody opalania. Miały być bardziej bezpieczne, szybkie, tanie…  Na ich tle wyróżnia się Melanotan II – preparat w formie iniekcji bądź sprayów do nosa. Zanim przyjrzymy mu się bliżej, zatrzymajmy się przez chwilę na innych sposobach.

Słońce i jego zagrożenia

Kąpiele słoneczne powodują uszkodzenia UV. Ciemnienie skóry jest odpowiedzią na to szkodliwe działanie promieni i ma stanowić ochronę przed dalszymi negatywnymi skutkami. Tak powstaje opalenizna. Zbyt intensywne opalanie się prowadzi do podrażnień, oparzeń, a nawet nowotworów skóry i innych problemów ze zdrowiem. Długie przebywanie na słońcu może skończyć się odwodnieniem i udarem. Zachodzi też wtedy zjawisko o nazwie “photoaging” czyli starzenie się skóry spowodowane wpływem światła. Negatywne efekty tego procesu to:

  • tworzenie się zmarszczek i bruzd
  • brak elastyczności
  • nieestetyczne zabarwienia i przebarwienia
  • suchość

Kąpiele słoneczne są zdecydowanie odradzane osobom o jasnej karnacji. U nich ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych jest zwiększone, a opalenizna zazwyczaj ma czerwony odcień – a więc nie taki, jakiego na ogół pragniemy.

Inne metody

Popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z solarium. Istnieje jednak całkiem długa lista przeciwwskazań. Dodatkowo promieniowanie stosowane w takich miejscach również zwiększa ryzyko zachorowań na nowotwory i – podobnie jak słońce – przyśpiesza starzenie się skóry.

O wiele bezpieczniejsze od kąpieli słonecznych i solarium jest stosowanie samoopalaczy w formie kremów. Jednak jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z tego typu kosmetykami, musi wiedzieć, że równomierne rozprowadzenie substancji może sprawiać trudności, a efektem niewielkiej wprawy są smugi i plamy na skórze. Poza tym istnieje możliwość uzyskania odcienia opalenizny, który nie będzie dla nas satysfakcjonujący – zależy to od indywidualnych cech. Inne wady samoopalaczy to:

  • nieprzyjemny zapach będący efektem reakcji między naskórkiem a kosmetykiem
  • szybkie zanikanie koloru wynikające z właściwości złuszczających zewnętrznej warstwy naskórka – konieczność peelingów i częstej aplikacji, aby utrzymać opaleniznę

Melanotan II – opalenizna bez słońca

Produkt zapewnia trwałe efekty przez cały rok. Jego oddziaływanie jest stopniowe i pozwala na osiągnięcie naturalnego, pięknego, brązowego koloru bez szkodliwego promieniowania. Melanotan II stymuluje melanocyty, aby produkowały więcej melaniny. To właśnie ona odpowiada na zmianę zabarwienia skóry. Nie ma więc zagrożenia związanego z ekspozycją na światło. Dodatkowo istnieje pozytywny wpływ na “obronę” skóry przez oparzeniami słonecznymi. Preparat jest produktem wysokiej jakości, a efekty jego stosowania są długotrwałe. To pozwala na uznanie tej metody za lepszą od pozostałych.