Konserwacja deski snowboardowej, o czym należy pamiętać?

Konserwacja deski snowboardowej, o czym należy pamiętać?

Na desce snowboardowej jeździ coraz większe grono osób. Należy jednak pamiętać oczywiście o tym, aby odpowiednio takie deski konserwować. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego też nie każdy temu podoła samodzielnie. Czasami zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest udanie się do fachowca, który ma w tym zakresie odpowiednie umiejętności i dobrze będzie wiedział co ma zrobić z tym sprzętem. Ważne jest to, aby zadbać przede wszystkim o ślizg posiadanej deski. Musi być on całkowicie gładki, dlatego trzeba ze ślizgu usunąć wszelkie zabrudzenia i nieczystości, różnego rodzaju odrobinki, dzięki temu zapewni się sobie na stoku bezpieczną i płynną jazdę.

Smarowanie ślizgu i naostrzenie krawędzi

Niezwykle istotne jest też to, aby smarować odpowiednio ślizgi, specjalnie dobrami smarami. Zakupić można je w wielu miejscach, więc nie powinno to być większym problemem. Dzięki temu zapewni się sobie bezpieczniejszą jazdę oraz co ważniejsze dla posiadaczy desek snowboardowych będzie ona szybsza. Nie można zapomnieć też o tym, aby naostrzyć krawędzie. Trzeba pamiętać o tym, że stępione krawędzie są źródłem awarii technicznych, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Z racji tego ostrzenie krawędzi musi być niezwykle staranne, nie powinno się tym zajmować samodzielnie, jeśli ktoś nie posiada na ten temat fachowej wiedzy.

Naprawienie zadrapań i niedoskonałości

Posiadając deskę snowboardową należy pamiętać też o tym, aby usunąć z niej wszelkie zadrapania oraz niedoskonałości. Wiadomo, że zajmować może to trochę czasu, ale dzięki temu deska jest przygotowana do jazdy po rampach i stokach. Czasami takie zadrapania są bardzo poważne i należy się wtedy poważnie zastanowić nad tym, aby wymienić deskę dla własnego bezpieczeństwa. Nie każdy ma jednak takie możliwości finansowe, dlatego trzeba dokładnie sobie przeanalizować wszelkie ewentualności, a dzięki temu podejmie się w tym zakresie odpowiednią decyzję. Konserwowanie deski snowboardowej jest najważniejszą czynnością w trakcie przerwy między sezonami.