Kiedy należy Ci się dopłata do odszkodowania -praktyczne porady

Kiedy należy Ci się dopłata do odszkodowania – praktyczne porady

Każdy uczestnik kolizji drogowej zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele stresu kosztuje takie zdarzenie. Dodatkowo jest to wzmożone przez szereg formalności związanych zarówno z Policją, jak i ubezpieczycielem. Jeżeli podczas kolizji nasz pojazd został uszkodzony, naturalnym będzie wysłanie przez firmę ubezpieczeniową rzeczoznawcy. Wyceni szkodę i zarekomenduje ubezpieczycielowi wysokość odszkodowania. Coraz częściej zdarza się jednak, że kwota, którą proponuje nam ubezpieczyciel jest śmiesznie niska a my nie wiemy, w jaki sposób odwołać się od takiej decyzji. Jedną z najlepszych rzeczy, którą możemy w takim wypadku zrobić, jest zawnioskowanie o dopłatę do odszkodowania przez firmę odszkodowawczą.

Na czym polega dopłata do odszkodowania?

Dopłata do odszkodowania to proces, w którym sprzedajemy szkodę firmie odszkodowawczej za wcześniej ustaloną kwotę. Kierowca niezadowolony z decyzji ubezpieczyciela wysyła do firmy odszkodowawczej odpowiedni wniosek oraz kosztorys i decyzję ubezpieczyciela. Firma po kilku dniach przedstawia nam swoją propozycję zakupu roszczenia do odszkodowania, która z reguły jest wyższa niż kwota zaproponowana przez ubezpieczyciela. Po akceptacji warunków kierowca otrzymuje uzgodnioną kwotą na konto, a firma odszkodowawcza decyduje się na walkę o wyższe odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Jaka jest zaleta związana z ubiegania się o dopłatę do odszkodowania?

Dopłata do odszkodowania ściąga z nas ciężar, który ubezpieczyciel nakłada na nas, oferując zbyt niską kwotę odszkodowania. W takiej sytuacji z jednej strony chcemy uniknąć dalszych formalności i po prostu przyjąć te pieniądze, z drugiej strony nie godzimy się na takie warunki i czujemy, że powinniśmy coś z tym zrobić. Często procedura odwołania się od decyzji prowadzi obie strony na drogę sądową, co może drastycznie przedłużyć cały proces. Dopłata do odszkodowania jest wykonywana w ciągu kilku chwil, a my możemy cieszyć się pieniędzmi na koncie.

Kiedy powinieneś zgłosić się o dopłatę do odszkodowania?

Dopłata do odszkodowania to możliwość otrzymania znacznie większej kwoty odszkodowania niż to, co oferuje nam ubezpieczyciel. Często zdarza się tak, że samochód jest źródłem zarobku i chcemy jak najszybciej wykonać niezbędne naprawy, by móc dalej prowadzić swoją działalność. Pieniądze oferowane przez ubezpieczyciela są za niskie, ale my nie mamy czasu na odwoływanie się. To właśnie sytuacja, w której dopłata do odszkodowania idealnie wpasuje się w nasze potrzeby. Dzięki dopłatom mamy możliwość uzyskania wyższego odszkodowania od ręki.