Jakie usługi oferują krakowskie biura rachunkowe na Ruczaju?

Jakie usługi oferują krakowskie biura rachunkowe na Ruczaju?

Usługi biur mających swoją siedzibę na krakowskim Ruczaju (jest to osiedle znajdujące się w południowej części miasta) są niezwykle do siebie zbliżone. Wystarczy przejrzeć kilka stron ofertowych, aby w mig zorientować się w uśrednionym cenniku. Takie informacje pomogą Ci zdecydować, z jakim biurem podjąć współpracę. Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie kilku najbardziej popularnych usług świadczonych przez krakowskie biura rachunkowe.

Księga przychodów i rozchodów

Ta forma rozliczenia z Urzędem Skarbowym jest bardzo chętnie wybierana zwłaszcza przez niewielkie firmy i osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Biuro rachunkowe może poprowadzić księgę przychodów i rozchodów. Dokładnie rozliczy wszystkie faktury (zarówno te wystawione, jak i otrzymane) oraz obliczy wysokość podatku, jaki będziesz musiał zapłacić Urzędowi Skarbowemu. Dodatkowo możesz liczyć między innymi na ewidencję majątku trwałego oraz sporządzanie deklaracji VAT czy JPK. Koszt usługi zależy od tego, czy jesteś płatnikiem VAT oraz ile faktur miesięcznie będziesz przekazywać do rozliczenia. Cena najniższego pakietu to nieco ponad 100 zł. Więcej ważnych informacji o prowadzeniu KPiR przez krakowskie biura rachunkowe możesz uzyskać pod adresem URL.

Ryczałt ewidencjonowany

To kolejna z możliwości, na jakich firmy mogą się rozliczać z Urzędem Skarbowym. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym RoscoTax, możesz liczyć na pełne wsparcie w zakresie ewidencji przychodów i ewidencji podatku VAT. Pracownicy biura rachunkowego zatroszczą się również o to, aby rozliczenia z Urzędem Skarbowym były wykonywane na czas. Ile kosztuje przekazanie usługa rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego w biurze rachunkowym? Również w tym przypadku koszt obsługi będzie zależał od ilości dokumentów przekazanych do rozliczenia. Najmniejszy pakiet to wydatek nieco poniżej 100 zł, jest to zatem obsługa odrobinę tańsza niż w przypadku księgi przychodów i rozchodów.

Obsługa kadrowo – płacowa

Ta usługa nie będzie Cię interesowała, jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz żadnych pracowników. Jeżeli jednak kogoś zatrudniasz i nie chcesz martwić się o to, czy wszystkie sprawy związane z kadrami i płacami są prowadzone w sposób właściwy, to zdecyduj się na to, aby zadanie prowadzenia obsługi kadrowo – płacowej przekazać w ręce doświadczonego pracownika biura rachunkowego. Koszt nie jest wielki – w przypadku pracowników zatrudnionych na umowie o pracę będzie to ok. 50 zł za osobę, a w przypadku umów cywilnoprawnych o ok. 10 zł mniej. Pracownicy biura sporządzą w Twoim imieniu m.in. listy płac pracowników, rozliczą umowy o dzieło oraz wyliczą comiesięczne składki ZUS.