Jak wybrać rękawice do narciarstwa biegowego?

Jak wybrać rękawice do narciarstwa biegowego?

Ochrona przed wilgocią i izolacja od chłodu to główne funkcje rękawic narciarskich. Czym jednak różnią się rękawiczki biegowe od innych w świecie narciarstwa? Jak dobrać je do ulubionego stylu jazdy? Podpowiadamy!

Rękawiczki biegowe dla kobiet i mężczyzn

Niezależnie od przeznaczenia, każde rękawiczki narciarskie muszą być wytrzymałe, a to można osiągnąć tylko przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Każda część rękawic podnosi poziom ochrony dłoni przed wiatrem, wilgocią i zimnem, ale żeby ochrona była stuprocentowa, ważny jest także sposób szycia rękawiczek. Narciarstwo biegowe wymaga stuprocentowej wytrzymałości rękawic, które jednocześnie nie będą ograniczać ruchomości palców, więc także szycie ma tutaj ogromne znaczenie.

Antypoślizgowa mata, dodatkowy mankiet i dopasowanie – to wszystko wpływa na komfort jazdy, szczególnie w narciarstwie biegowym. Rękawiczki powinny dosyć dobrze przylegać do dłoni, dlatego warto wziąć pod uwagę ich rozmiar – także w przypadku dzieci, w których rękawice nie powinny być ani za duże, ani zbyt małe. Duży wybór rękawiczek narciarskich znajdziesz na stronie skiracecenter.pl.

Rękawiczki biegowe inne niż do zjazdu

Rękawiczki biegowe będą z pewnością nieco cieńsze ze względu na to, że wymagają one dużej oddychalności. Kwestia ochrony przed wilgocią nie jest tutaj aż tak istotna. W końcu w biegach narciarskich nie jesteśmy aż tak narażeni na kontakt z mokrym śniegiem, jak przy okazji zjazdu. Owszem, w czasie uprawiania ulubionego sportu może zdarzyć się opad śniegu lub deszczu, ale w takich wypadkach podstawowa warstwa ochronna w rękawicach wystarczy, aby nie utracić komfortu jazdy.

Do narciarstwa biegowego warto wybrać także rękawice, które mają kilka innych cech:

  • długi mankiet;
  • lekkość;
  • obsługę ekranów dotykowych;
  • elementy odblaskowe.

W większości są to drobiazgi, które jednak mogą niejako uratować życie narciarza na długich dystansach.

Rękawiczki biegowe – przykłady idealne

Znamy już cechy dobrych rękawiczek biegowych, więc czas poznać naszych faworytów w tej dziedzinie. Po pierwsze, klasyka: https://skiracecenter.pl/kinetixx/7886-5-winn-black-aktuell-22.html, czyli rękawice narciarskie Kinetixx. Są to rękawiczki dosyć cienkie i dobrze oddychające, co zapewnia użytkownikowi komfort termiczny nawet w czasie całodniowej jazdy i zmiennych warunków. Lekkie docieplenie da komfort w chłodniejsze dni, a oddychające materiały zapewnią komfort nawet przy mocno dodatnich temperaturach. Można powiedzieć, że ten model to kwintesencja potrzeb narciarzy biegowych.

Z drugiej strony, warto zawsze rozważyć kilka możliwości. Inne rękawce będziemy proponować dla pań i panów, inna może być kolorystyka każdego kolejnego modelu, a rękawiczki biegowe muszą przecież pasować także do całości stroju narciarza. Szeroki wybór rękawiczek biegowych znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/23-rekawice-narciarskie. Także tutaj dostaniesz pozostałe elementy narciarskiego ekwipunku, a to wszystko od renomowanych marek, które dostosowują swoje produkty do potrzeb każdego z nas.