Jak uczyć się gry na gitarze podczas pandemii?

Jak uczyć się gry na gitarze podczas pandemii?

Nauka gry na gitarze w dobie pandemii jest możliwa bez wychodzenia z domu. Okazuje się, że nie musimy dojeżdżać na lekcje do nauczyciela, gdyż możemy skorzystać z kursów online, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Gdzie szukać lekcji gry na gitarze? Jak poradzić sobie z tą kwestią w dobie epidemii? O czym warto pamiętać?

Kursy online

Najłatwiejszym rozwiązaniem w tym przypadku są internetowe kursy gry na gitarze prowadzone przez szkołę gitarową Guitar Underground. Wystarczy posiadać laptop lub tablet z dostępem do Internetu. Oczywiście opcji w internecie jest wiele i czasami trudno jest wybrać tą najlepszą. Również uznaniem cieszą się kanały na YouTube, które prowadzą mniej lub bardziej doświadczone osoby. Postawić możemy na filmiki z nauką dla początkujących lub o większym stopniu zaawansowania. Po wyszukaniu lekcji warto przystąpić do dzieła i każdego dnia poświęcać trochę czasu na naukę gry na gitarze.

Lekcje dla początkujących i zaawansowanych

Bez względu na to, czy jesteś osobą początkującą, czy zaawansowaną w kwestii gry na gitarze, z pewnością w sieci znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie. Nie musisz poprzestawać na graniu piosenek ogniskowych, lecz korzystać z nowych chwytów i rozwijać swoje umiejętności każdego dnia. Miłośnicy gry na gitarze prowadzą swoje blogi i strony internetowe, na których dzielą się teoretycznymi i praktycznymi wskazówkami. Oprócz korzystania z filmików warto nabyć trochę wiedzy o samej muzyce i gitarze, co pozwoli nam jeszcze lepiej zagłębić się w temat.

Co ciekawe, posiadacze smartfonów oraz tabletów z iOS mogą postawić na wiele aplikacji mobilnych, jakie towarzyszyć będą podczas treningu. Wiele lekcji jest dostępnych za darmo, dlatego nie musimy przejmować się dodatkowymi kosztami. Jeśli chcemy postawić na indywidualne lekcje, zazwyczaj konieczne jest wykupienie dostępu do materiałów i kontakt z daną osobą.

Nauczyciel w formie wideo

Nieco innym rozwiązaniem dla osób, które korzystały przed pandemią z bezpośrednich lekcji z nauczycielem, jest przejście na naukę za pomocą kamerki. Połączyć się możemy, tworząc rozmowę w formie wideo, podczas której nauczyciel na odległość będzie nam pokazywał nowe techniki. Nauka w tym trybie także cieszy się sporą popularnością i jest wybierana przez osoby, które mają sprawdzonego i zaufanego nauczyciela korzystające z nowinek technologicznych i posiadającego dostęp do sieci.

Pandemia pokrzyżowała plany wielu osobom. Zawieszone zostały lekcje muzyczne, na którą z chęcią uczęszczało wiele osób. Nic straconego – można przenieść się na formę online i dalej cieszyć się rozwojem umiejętności.