Snowboard - jak przygotować go do sezonu zimowego?

Jak przygotować snowboard do sezonu zimowego?

Przygotowanie sprzętu zimowego do sezonu to dość skomplikowana czynność, dlatego warto zabrać się za to rozsądnie, aby zabezpieczyć się skutecznie przed wypadkami na trasach górskich. Jeśli chodzi o deskę snowboardową to musi być ona dokładnie obejrzana z każdej strony, czy przypadkiem nie ma w sobie jakichkolwiek uszczerbków.

Pierwszy etap przygotowania snowboardu do sezonu zimowego

Przede wszystkim prace przygotowawcze powinno rozpocząć się od znalezienia wygodnego miejsca, dzięki któremu można zrealizować wszelkie czynności związane z przygotowaniem deski snowboardowej do sezonu. Warto skupić się na wyczyszczeniu ślizgu z brudu oraz smarku. Można użyć w tym przypadku niezawodnej cykliny, dzięki czemu deska nie będzie hamowała na stokach, a to zabezpieczy sportowca przed groźnymi upadkami.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na krawędzie deski, które powinny być optymalnie naostrzone. Wypolerowane krawędzie powinno się także dokładnie oczyścić, najlepiej użyć do tego kamień ceramiczny, w który można zaopatrzyć się w wielu sklepach, więc raczej nie powinno to dla zainteresowanych stanowić większej trudności.

Etap smarowania deski – jedna z najważniejszych czynności

Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności można z powodzeniem przystąpić do procesu smarowania deski snowboardowej, co może zająć najwięcej czasu. Deska nie posiadająca na sobie smaru nie może być używana na stokach narciarskich, ponieważ po pierwsze grozi to niebezpieczeństwem, a po drugie nie ma się żadnej frajdy ze zjazdów na takiej desce, więc warto zakupić wysokiej jakości smary i zająć się samodzielnie tą czynnością. Jeśli ktoś nie ma w tym wprawy zawsze może zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy zajmują się tym na co dzień, na szczęście na polskim rynku jest ich wielu. Deska po smarowaniu musi oczywiście ostygnąć, więc warto dać jej nawet kilka godzin, aby doszła ona do normalnego stanu. Tak przygotowany sprzęt zimowy może być bez większych obaw wykorzystywany na stokach narciarskich, w górskiej scenerii wybranej przez sportowca. Dzięki temu każda osoba dostarczy sobie niezapomnianych wrażeń, ale będzie też optymalnie zabezpieczona.