Jak przygotować się w Alpy na narty

Jak przygotować się w Alpy na narty

Dla wielu osób zima kojarzy się z zimnem, śniegiem i problemami na drogach.

Druga grupa osób wprost nie może doczekać się zimowej pory, aby móc czerpać radość z szusowania po stokach na nartach. Warto podkreślić, że taki wyjazd na narty musi być zawsze odpowiednio przygotowany.

W tym artykule podpowiadamy, co musisz zabrać ze sobą na wyjazd narciarski w austriackie Aply. W końcu zima za pasem!

Sprzęt narciarski, czyli podstawa wyjazdu w austriackie Aply

Na początku wymieniamy oczywiście sprzęt narciarski, który jest swoistą podstawą każdego wyjazdu na narty. Jeżeli decydujesz się na wzięcie ze sobą własnego sprzętu, to musisz przede wszystkim postawić na sprawdzone i bezpieczne metody przewożenia nart oraz wszelkich akcesoriów pobocznych.

Do przewożenia sprzęty narciarskiego potrzebujesz ski-rzep do spinania nart razem, pokrowca, a także pojemnej torby na buty narciarskie. Warto dodać do tego wyposażenia także plecak na akcesoria i dodatki, takie jak gogle narciarskie, dokumenty, przekąski, picie, etc.

Spora część sezonowych fanów narciarstwa decyduje się na wynajem sprzętu na miejscu. Jest to całkiem ciekawe rozwiązanie, ponieważ eliminuje konieczność pakowania własnego ekwipunku. Pamiętaj jednak, że wypożyczanie sprzętu nie oznacza, iż nie musisz zabrać ze sobą niezbędnych akcesoriów, takich jak np. wspomniane już gogle.

Jaką odzież powinien mieć każdy miłośnik białego szaleństwa?

Jazda na nartach potrafi być maksymalnie ekscytująca. Niemniej jednak wielogodzinne szusowanie po stoku może Cię poważnie wyziębić. Nie stanie się tak, jeżeli zadbasz o odpowiednią odzież narciarską. Co jest zatem odzieżowym niezbędnikiem? Otóż potrzebujesz:

  • Czapki, która będzie pasowała pod kask,
  • Chustki, szalika,
  • Skarpety narciarskie (i to zdecydowanie kilka par!),
  • Bielizny termoaktywnej,
  • Rękawic narciarskich,
  • Kurtki narciarskiej,
  • Bluzy narciarskiej.

To oczywiście tylko podstawa odzieżowego wyposażenia narciarza.

Gdzie wybrać się w narciarski wyjazd marzeń?

Jeżeli zastanawiasz się, które miejsce w Austrii jest najlepszym kierunkiem podróży dla fanów białego szaleństwa, to odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Narty Austria, to słowa które kojarzone są ze sobą od razu, ponieważ kraj ten znany jest z fenomenalnych stoków dla narciarzy. Ciekawym kierunkiem podróży dla narciarzy początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych jest z pewnością Dachstein West. Dlatego też nie czekaj i zarezerwuj swój pobyt już teraz – nigdy nie wiadomo, kiedy zacznie padać pierwszy śnieg. Przygotuj się zatem na ten sezon odpowiednio wcześniej!