Jak odzyskać utracone dane z Androida lub Tableta

Jak odzyskać utracone dane z Androida lub Tableta

Odzyskiwanie usuniętych danych z tabletów z systemem Android 

Tablety są niezwykle popularne i korzysta z nich miliony użytkowników. Niejednokrotnie zdążyło nam się podczas używania urządzenia usunęliśmy, straciliśmy w wyniku awarii oprogramowania czy też sprzętu jakieś dane które były dla nas ważne i chcielibyśmy je odzyskać. Jeśli nasz tablet wyposażony był w system Android, nie wszystko stracone, albowiem istnieje możliwość odzyskania danych.

Jak postępować przed przystąpieniem do procesu odzyskiwania danych

Jeśli chcesz odzyskać utracone danie pamiętaj, aby nie korzystać z tabletu przed przywróceniem utraconych danych, nie instaluj nowych aplikacji, ponieważ tworzenie nowych plików może spowodować nadpisanych starych uniemożliwiając jednocześnie przywrócenia ich. Przed przystąpieniem do procesu upewnij się, że bateria w tablecie jest naładowana. Nie odłączaj urządzenia od komputera podczas procesu, upewnij się, że urządzenie jest podłączone poprawnie.

Istnieje kilka aplikacji pozwalająca odzyskać dane z urządzenia. Jedną z nich jest darmowa aplikacja 7-Data Android Recovery 1.0. Dzięki niej z łatwością odzyskamy utracone dane, dokumenty, dźwięki, pliki wideo czy wiadomości e-mail. Sam proces przywracania jest niezwykle prosty i intuicyjny, a programowanie jest przeznaczone do telefonów komórkowych, tabletów i kart SD w urządzeniach z system Android.  

Odzyskiwanie danych za pomocą 7-Data Android Recovery 1.0 – krok po kroku 

Aby rozpocząć proces odzyskiwania danych należy najpierw zainstalować aplikacje na komputerze i uruchomić ją. Następie podłączamy nasz tablet za pomocą kabla USB i uruchamiamy program. Teraz musimy wybrać skąd nasze dane mają być przywrócone, z pamięci wewnętrznej czy kary SD. Możemy teraz rozpocząć proces skanowania, aby zobaczyć listę możliwych do odzyskania plików. Proces ten może zająć chwile czasu, jest to zależne od ilości plików do zeskanowania i fakt, że program jest w wersji beta co przekłada się na jego stabilność i szybkość przeszukiwania plików. Teraz możemy znaleźć pliki, które nas interesują albo skorzystać z opcji szukaj i odnaleźć plik po nazwie. Po odnalezieniu interesujących nas danych klikamy przycisk „Zapisz” następnie wybieramy miejsce, gdzie chcemy zapisać nasz plik. Teraz możesz przenieść swoje dane powrotem na tablet. 

Teraz już wiesz, jak radzić sobie w przypadku gdy ważne dla Ciebie pliki zostaną utracone. Ten krótki poradnik i darmowe aplikacje pomogą w odzyskaniu danych i nic na czym Ci zależy nie zostanie stracone.

Niestety czasami proces nie jest tak łatwy i wtedy najlepiej udać się do specjalistycznego serwisu komputerowego, który oferuję usługę odzyskiwania danych. W serwisie pracują ludzie, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, umiejętności i oprogramowanie dzięki czemu potrafią odzyskać dane, które dla innych byłyby już stracone.