Jak dbać o rzęsy?

Jak dbać o rzęsy?

Oczy patrzą, ale mogą także przyciągać spojrzenia. Szczególnie damskie mają wiele możliwości, by uwodzić i zapierać dech w piersiach. Kluczem do tego stanu są-rzęsy. Nie można ich jednak wyczarować z dnia na dzień. Uwodzicielskie, długie i gęste rzęsy są wynikiem długotrwałej pielęgnacji popartej wiedzą jak o nie dbać. Poniżej kilka rad, które pozwolą Ci osiągnąć sukces.

Skuteczna odżywka do rzęs

Z zasady powinno się używać wysokojakościowych kosmetyków. Nie inaczej jest z odżywką. Kosmetyk o silnym i dobrym składzie jest w stanie skutecznie wzmocnić rzęsy aż od samej nasady. Dodatkowo poprawi ich kondycje i pobudzi je do wzrostu. Jednorazowe stosowanie kosmetyku nie sprawi jednak cudów, ważna jest systematyczność. Nakładanie odżywki powinno być codziennym rytuałem towarzyszącym innym regularnie stosowanym przez ciebie zabiegom pielęgnacyjnym. Systematyczność przyniesie rezultaty, które mogą zaskoczyć. Pamiętaj, że na takim kosmetyku nie powinno się oszczędzać, tym bardziej że odżywki dobrej marki są również bardzo wydajne.

Sprawdź dobre odżywki do rzęs – https://firia.pl/odzywki-do-rzes/

Staranny demakijaż

Sama odżywka nie jest jeszcze gwarancją sukcesu. Jej dobroczynne działanie mogą zniweczyć nasze złe nawyki, takie jak nieumiejętny demakijaż. Źle zmyty tusz powoduje zablokowanie ujść mieszków włosowych oraz drażni skórę powiek. Osłabia to rzęsy i przyspiesza ich wypadanie. Brak delikatności i dokładności w demakijażu sprzyja także mechanicznym uszkodzeniom rzęs.

Uwaga na zalotkę

Ten kobiecy gadżet wspaniale podkręca rzęsy, ale może je również uszkodzić. Należy pamiętać, by nie używać zalotki po wytuszowaniu rzęs. Takie praktyki mogą sprzyjać ich łamliwości.

Serum

Wśród całej gamy specyfików do rzęs, serum podobnie do odżywki, bardzo dobrze zdaje egzamin i można stosować je razem. Serum nawilża, odżywia i pobudza wzrost włosów. Doskonale sprawdza się także jako baza przed zastosowaniem maskary. Taki trick optycznie pogrubi efekt tuszu i wzmocni go. Niektórzy używają także balsamu do rzęs, który łączy właściwości wyżej wymienionych kosmetyków. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji. Trzeba jednak przyznać, że można dzięki niemu osiągnąć kompleksowy efekt wydłużenia i odbudowy rzęs.

Dary matki natury

Korzystny wpływ na rzęsy mają także (a może przede wszystkim) naturalne składniki. Poza oczywistymi sprawami wpływającymi na naszą urodę jak zbilansowana dieta i odpowiednia liczba przespanych godzin zaleca się stosowanie roślinnych preparatów, które możemy wykonać w domu. Jako naturalna odżywka, często polecana jest wazelina i oliwka, a we wzroście pomóc ma nałożenie zmoczonych w ciepłej wodzie liści zielonej herbaty lub starta skórka cytrusów, która była moczona wcześniej kilka dni w oliwie z oliwek.