Grzejki - musisz się o tym dowiedzieć!

Grzejki – musisz się o tym dowiedzieć!

Każdy zna nieprzyjemne uczucie, które towarzyszy przemarznięciu dłoni i ciała. Niestety, klimat w którym żyjemy nie obfituje w wiele gorących dni, co stanowi szczególne utrapienie dla ciepłolubnych osób. Muszą one poszukiwać sposobów na rozgrzanie się, tak samo jak te, które mają w planach podjęcie aktywności na dworze.

Poza odpowiednio dobraną odzieżą, świetne podręczne źródło ciepła mogą stanowić tzw. grzejki. Produkty przeznaczone do ogrzewania różnych partii ciała można znaleźć np. w sklepie Świstowski.

Jakie są rodzaje ogrzewaczy?

Grzejki - musisz się o tym dowiedzieć!

Ogrzewacze ciała można podzielić na kilka podstawowych kategorii: żelowe, benzynowe i chemiczne. Pierwsze z nich wypełnione są w środku cieczą i działają na zasadzie krystalizacji płynu. Jeśli użytkownik chce, by przedmiot zaczął emitować ciepło, musi zgiąć umieszczoną wewnątrz metalową płytkę, co uruchomi reakcję. Wówczas ogrzewacz osiągnie w ciągu zaledwie kilku sekund temperaturę 50-60 stopni Celsjusza. Po zakończeniu reakcji płyn zastyga i przyjmuje krystaliczną postać. W celu ponownego użycia ogrzewacza należy umieścić go na kilka minut w gotującej wodzie, która przyczyni się do rozpuszczenia kryształków i spowoduje, że z gadżetu będzie można z powrotem skorzystać. Tego typu produkty mają najczęściej niewielkie wymiary i sprawdzają się świetnie do ogrzania dłoni w przerwie na trasie, na stoku czy nawet w czasie zimowego spaceru po mieście. Po włożeniu do rękawiczki szybko dostarczą ciepła. Warto wykorzystać je też po powrocie do hotelu czy schroniska, przyłożyć do stóp lub stosować jako kompres termiczny na mięśnie napięte na skutek wysiłku.

Grzejki - musisz się o tym dowiedzieć!

Alternatywne rozwiązanie stanowią ogrzewacze benzynowe, które grzeją aż przez 24 godziny. Działają na bazie spalania katalitycznego. Niewielki zbiornik paliwa trzeba chwilę wcześniej zalać alkoholem lub benzyną, ogrzać przez kilka sekund katalizator, a następnie zamknąć ogrzewacz. Wyzwolona reakcja przyczynia się do emisji ciepła przez następne godziny. Produkty wykazują największą efektywność od momentu rozpoczęcia działania do 10 godzin. Następnie temperatura zaczyna się delikatnie obniżać. Największą skuteczność można osiągnąć umieszczając ogrzewacz pod ubraniem, w okolicach mostka, dzięki czemu zostanie ogrzana krew w obszarze serca, a przez to ciepło będzie rozprowadzane po całym organizmie. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku, w którym konieczne jest spędzenie wielu godzin w niskich temperaturach.

Ogrzewacze chemiczne przypominają wyglądem wkładki do butów lub prostokątne saszetki. Wśród ich atutów można wymienić niewielką wagę i płaski kształt. Tego typu produkty występują w różnych wariantach i rozmiarach, np. przeznaczonych na stopy bądź różne partie pleców. W środku woreczków znajduje się mieszanka chemiczna, która wytwarza ciepło na skutek wystawienia na działanie powietrza. Takie ogrzewacze działają przez 5-8 godzin i na ogół są jednorazowe. Osiągają temperaturę mniej więcej 45-60 stopni Celsjusza, dlatego nie wolno długotrwale stosować ich na gołą skórę lub mocno wychłodzone ciało. W przeciwnym razie może dojść do oparzeń.

Grzejki - musisz się o tym dowiedzieć!

Grzejki do rąk i stóp

Sklep Świstowski oferuje m.in. ogrzewacze dłoni i stóp. Umilą one sport, pracę i zabawy na świeżym powietrzu. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dłonie są szczególnie narażone na zmarznięcie. Dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się w rękawiczkach. Przyjemne ciepło będzie towarzyszyło użytkownikom przez 10 godzin. Produkty są jednorazowe. Ogrzewacze nóg to świetna opcja dla osób jeżdżących na nartach i łyżwach, chcących ulepić bałwana, wybierających się na camping, nad jezioro lub lotnię. Grzejki są aktywowane przez kontakt z powietrzem. Temperatura maksymalna wynosi 62 stopnie Celsjusza, a średnia – 52 stopnie Celsjusza. Wewnątrz ogrzewacza znajduje się sproszkowane żelazo, które ulega reakcji chemicznej z tlenem, a jest ona przyspieszana przez obecną w środku sól. Produkt jest w całości naturalny, bezzapachowy, nietoksyczny i nie wymaga atestów.

Grzejki - musisz się o tym dowiedzieć!

Grzejki do ciała

Ogrzewacze ciała przypadną do gustu wszystkim osobom, które są wyjątkowo wrażliwe na niskie temperatury. Również mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu można je trzymać w kieszeniach. Działają nawet 12 h. Sprawdzą się świetnie w przypadku osób spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu. Można je umieścić na plecach, brzuchu czy na nogach. Wymiary produktów to 130×95 mm. Sprzedawane są w opakowaniach po 10 sztuk. Torebkę należy wyjąć z foliowego opakowania i najlepiej wstrząsnąć. Po chwili ogrzewacz zacznie emitować przyjemne ciepło.

Grzejki samoprzylepne

Ogrzewacze do stóp samoprzylepne wkłada się do skarpet. To idealne rozwiązanie na marznące stopy. Może być stosowane do butów zwykłych, narciarskich, snowboardowych, łyżew, czy ulubionej pary kapci. To właśnie przez stopy ucieka duża ilość ciepła i najwięcej osób narzeka na marznięcie tego obszaru. Z pomocą przychodzą ogrzewacze samoprzylepne, które szybko zaczynają emitować ciepło. Sprawdzą się podczas pracy czy uprawiania sportu na zewnątrz.