Osrodki narciarskie

Gdzie wybrać się na narty w Polsce?

Jazda na nartach staje się coraz bardziej popularnym sportem w Polsce. Wiele osób próbuje swoich sił w tej dyscyplinie – coraz częściej już od najmłodszych swoich lat dzieci zaczynają jeździć na nartach, idąc w ślady rodziców bądź przebywając na zimowych szkolnych wyjazdach. Wraz z rozwojem tego trendu w ciągu ostatnich lat można zaobserwować coraz większy rozwój zaplecza narciarskiego – w Polsce pojawiają się nowe ośrodki narciarskie, a te które już istnieją od dłuższego czasu przechodzą modernizację. Wszystko to jest spowodowane nie tylko większą ilością osób, które chcą w zimie skorzystać z możliwości uprawiania tego sportu, ale coraz częściej jest związane także z rosnącymi wymaganiami polskich narciarzy. Wraz z rozwojem ośrodków narciarskich w Polsce zaczęło także powstawać dużo sklepów ze sprzętem narciarskim. W sklepach pracują specjaliści w dziedzinie nart, którzy zawsze mogą nam pomóc wybrać odpowiednie narty.

Popularne ośrodki narciarskie w Polsce

Najbardziej popularnymi miejscami w Polsce, które podczas sezonu narciarskiego przyciągają do siebie wielu pasjonatów jazdy na nartach jest nieustannie Zakopane oraz jego najbliższe okolice. W samym Zakopanem do dyspozycji narciarzy pozostaje między innymi Gubałówka, Szymoszkowa oraz Nosal. Są to bardzo często odwiedzane stoki narciarskie na których podczas sezonu każdego dnia szusuje bardzo duża ilość osób. Zaletą tych stoków jest między innymi dobrze przygotowana infrastruktura – nie tylko jeśli chodzi o stok,ale nie ma także problemu ze znalezieniem noclegu czy przytulnej knajpy.

Również Bukowina Tatrzańska każdego roku przyciąga duży tłum turystów i wielbicieli nart. Na terenie tej gminy można znaleźć kilka ośrodków narciarskich – dobrze przygotowanych i nowoczesnych. Mowa tutaj między innymi o Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski na Wierchu Rusińskim, Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska czy wyciągu narciarskim Bania (również w Białce Tatrzańskiej). Na uwagę zasługuje fakt, że wymieniona Kotelnica i Bania wraz Kaniówką oraz stacją narciarską Jurgów są objęte wspólnym systemem karnetów, tak zwanych “Tatra Ski”. Jest to z pewnością bardzo dobra oferta dla wszystkich wielbicieli zimowych sportów, gdyż pozwala nie tylko sporo zaoszczędzić, ale również pozwala na swobodny wybór tras oraz przemieszczanie się pomiędzy tymi czterema ośrodkami narciarskimi.

Popularnymi kierunkami wyjazdów na terenie Polski, gdzie znajdują się wysoko oceniane pod względem infrastruktury stoki narciarskie to również Dolny Śląsk (między innymi Szczyrk, Szklarska Poręba). W innych lokalizacjach uznaniem narciarzy cieszą się stacje narciarskie znajdujące się w Ustrzykach Dolnych, Wiśle, Kamieńsku czy w Warszawie (gdzie znajduje się Całoroczny Stok Narciarski Szczęśliwce).

Zalety wyjazdów na narty za granice

Polscy narciarze coraz częściej wybierają także wyjazdy na narty za granicę. Przede wszystkim są to wyjazdy w Alpy do Austrii, Włoch, Hiszpanii czy Francji. Zaletą takich wyjazdów są przede wszystkim bardzo nowoczesna infrastruktura poszczególnych lokalizacji czy znacznie dłuższy sezon narciarski niż nasz polski. Na korzyść zagranicznych wyjazdów przemawia także niezliczona ilość tras narciarskich – dla przykładu okolice Salzburga to ponad 720 km tras narciarskich oraz blisko 300 wyciągów. Prawdziwy raj dla wszystkich narciarzy.