Stoki narciarskie w Austrii

Gdzie wybrać się na narty do Austrii w zimie 2018

Austria to przepiękny kraj, który zdominowany jest przez alpejskie krajobrazy, dlatego też zastanawiając się nad tym, gdzie pojechać na narty w sezonie 2017/2018 wybór w tym przypadku jest oczywisty. Narciarze, którzy przybywają do Austrii, zachwyceni są przede wszystkim ośnieżonymi szczytami górskimi oraz bardzo dobrze przygotowanymi trasami zjazdowymi. Austria to prawdziwy raj dla narciarzy, jednak w którym kierunku warto się udać, aby zaznać odrobiny zimowego szaleństwa?

Styria

Styria położona jest w południowej części Austrii i dominują w niej tereny pagórkowate, choć warto wiedzieć o tym, iż znajdują się tutaj również nieco wyżej położone ośrodki narciarskie. Jednym z najpopularniejszych ośrodków jest Schladming, który oferuje narciarzom aż 114 kilometrów tras zjazdowych oraz 98 wyciągów. Schlaming-Dachstein to region narciarski, który składa się z 8 ośrodków zlokalizowanych w dolinie rzeki Anizy. W tym przepięknym regionie znajdują się bardzo dobrze przygotowane nartostrady dla narciarzy biegowych, a także trasy zjazdowe, które zostały oznaczone narciarskimi znakami jakości.

Kraj Salzburski

Kraj Salzburski oferuje narciarzom nie tylko doskonałe warunki na stokach, ale również przepiękne krajobrazy roztaczające się wokół. Gdzie jednak warto się wybrać? Jedną z ciekawszych lokalizacji jest Zell am See-Kaprun, który posiada bardzo szeroką ofertę sportów zimowych. Bardzo popularny jest również ośrodek narciarski Saalbach-Hinterglemm, który oferuje kilka ciekawych tras zjazdowych, jednak turyści, którzy nie chcą udać się na sam szczyt, mogą pozostać na dole, aby pojeździć na nartach biegowych lub łyżwach. Największą atrakcją tego regionu jest tzw. Ski amade, czyli 5 ośrodków narciarskich, które w sumie oferują ponad 800 kilometrów tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności, dzięki czemu każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie.

Tyrol

Najpopularniejszym regionem narciarskim jest Tyrol będący idealnym miejscem dla narciarzy klasycznych, snowboardzistów oraz alpejczyków. Narciarze mogą poczuć się tutaj wyjątkowo nie tylko ze względu na nowoczesne wyciągi i bardzo dobrze utrzymane nartostrady, ale również z uwagi na malownicze widoki, które zapierają dech w piersiach. Jeśli chodzi o możliwości uprawiania sportów zimowych, to Tyrol należy do prawdziwej europejskiej czołówki. Wśród najciekawszych i najpopularniejszych ośrodków warto wymienić przede wszystkim St. Anton am Arlberg oraz Seefeld, które oferują idealnie przygotowane trasy narciarskie, czyli to, co dla narciarzy jest najważniejsze. Idealną propozycją jest również Stubai, czyli region, w którym można uprawiać narciarstwo na lodowcu Stubaier Gletscher. Najwyżej położonym ośrodkiem w Austrii jest Pitztal, który oferuje idealne warunki śniegowe przez bardzo długi czas, dzięki czemu sezon jest tutaj dłuższy. Zwolennicy snowboardu powinni wybrać się przede wszystkim w Dolomity Lienckie, jednak warto wiedzieć o tym, iż w każdym regionie znajdują się snowparki z poręczami, ławkami oraz skoczniami.