Plastikowe panele przez około dekadę były najpopularniejszym rodzajem podłogi, ze względu na łatwość układania oraz szeroki wybór kolorów.
Niemniej jednak prawdziwy, drewniany parkiet przeżywa obecnie swój renesans i widoczny jest w coraz większej ilości mieszkań, domów i budynków publicznych. Skąd wziął się ten powrót mody na parkiet i dlaczego coraz większa ilość projektantów wnętrz stawia na naturalne drewno w swoich aranżacyjnych projektach?
Piękno drewna i trwałość natury
Drewniany parkiet charakteryzuje się przede wszystkim doskonałą trwałością, czego najlepszym przykładem są podłogi wyłożone parkietem, które maja na karku nawet kilka dekad. Panele plastikowe są co prawda bardzo tanie, jednakże pod kątem eksploatacji pozostawiają wiele do życzenia. Prawda jest taka, że panele podłogowe trzeba wymieniać co kilka lat, gdyż są one bardzo podatne na zarysowania. Całkiem inaczej sprawa ma się z drewnianym parkietem, który wyróżnia się doskonałą trwałością, zaś jego wysoka jakość pozostanie niezmienna przez lata.
To właśnie dzięki tym właściwościom, parkiet drewniany ponownie cieszy się rosnącą popularnością. Parkiet ułożony w charakterystyczną jodełkę, to także styl, elegancja i powrót do korzeni, który w świecie aranżacji wnętrz jest dziś bardzo na topie.
Drewniany parkiet, czyli elegancja i wytrzymała podłoga
Projektanci wnętrz w swoich aranżacjach coraz częściej używają dziś parkietu, ze względu na jego uniwersalny wygląd. Warto podkreślić, że parkiet na podłodze doskonale sprawdza się nie tylko w rustykalnie i skandynawsko urządzonych wnętrzach, ponieważ drewno świetnie komponuje się także w nowoczesnych stylach aranżacyjnych loftowych, czy industrialnych. Należy jednocześnie zaznaczyć, że duże znaczenie ma także jakość samych paneli, dlatego najlepiej kupować je od sprawdzonych i renomowanych sprzedawców, takich jak –https://styldrzewa.pl/.
Drewniany parkiet znów wraca do łask, dlatego jest on spotykany nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w budynkach urzędowych i publicznych.