Narty czy snowboard - co lepsze?

Co trudniejsze narty czy snowboard

Zimowe szaleństwa na stokach są bardzo emocjonujące dla wielu osób, trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebne są naprawdę spore umiejętności, aby bawić się na stokach, jednocześnie nie robiąc sobie przy tym krzywdy. Dla osób początkujących polecaną opcją są narty, nad którymi zdecydowanie łatwiej jest zapanować, biorąc pod uwagę jeszcze deskę snowboardową. Na nartach łatwiej utrzymać stabilną sylwetkę, kontroluje się ją obiema nogami, w łatwiejszy sposób można wyhamować, itd.

W opinii niektórych osób snowboard jest jednak lepszą opcją, ponieważ obie nogi ma się przyczepiony wtedy do jednej deski, dlatego też w razie czego upadki niosą za sobą mniejsze ryzyko, gdyż nogi będą ze sobą cały czas połączone i jedna z nich nie wygnie się na skutek upadku. W obu przypadkach najważniejsze jest jednak zaangażowanie, tylko w ten sposób można nabrać odpowiednich umiejętności, dlatego warto udać się na stok i wypróbować obu opcji, a potem zdecydować, która z nich jest dla danej osoby lepsza.

Rozwijanie umiejętności

Jeśli wziąć pod lupę rozwój umiejętności, to na pewno większy progres można zaliczyć na nartach, ponieważ można rozwijać na nich swoją szybkość, można nauczyć się pokonywać trasy slalomowe, slalomu giganta, czy też po prostu zjeżdżać na prostych stokach i cieszyć się niesamowitą prędkością. W snowboardzie po nauczeniu się kilku prostych trików bardzo ciężko jest amatorom wskoczyć na kolejny poziom, dlatego też następuje wtedy moment rozluźnienia, a deska ląduje w kącie. Jak widać wyraźnie oba sporty niosą za sobą korzyści, oba są trudne i wymagają odpowiedniego podejścia do sprawy, aby mieć pewność, że nie zrobi się sobie na stoku żadnej krzywdy.

Lekcje u instruktorów

Najważniejsze jest to, aby pierwszych lekcji nie rozpoczynać samodzielnie zwłaszcza, gdy turysta uda się w wysokie góry i wejdzie na jakiś duży stok. Wtedy też najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na lekcje do doświadczonego nauczyciela, dzięki któremu można znacznie rozwinąć swoje umiejętności i nauczyć się kilku podstawowych czynności. Po kilku lekcjach pod czujnym okiem nauczyciela można spróbować własnych sił, wtedy też taka osoba będzie mogła realnie ocenić, w którym sporcie zimowym czuje się lepiej i czemu się oddać w całości. Jazda na nartach niesie za sobą wiele emocji, ale i na snowboardzie można się dobrze bawić. Opanowanie jazdy na nartach nie jest jednak tak trudne, jak robienie trików na snowboardzie, chociaż szybkie krawędziowanie w slalomie również może okazać się zadaniem ponad siły u niektórych osób.