Bloczki samokopiujące - niezbędnik kierowcy zawodowego

Bloczki samokopiujące – niezbędnik kierowcy zawodowego

Praca kierowcy zawodowego wiąże się nie tylko z licznymi wyjazdami, ale również z prowadzeniem odpowiedniej dokumentacji. Oczywiście w takich warunkach ciężko byłoby na bieżąco robić kopie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Na szczęście, z pomocą przychodzą bloczki samokopiujące, które znacznie podnoszą komfort pracy każdego zawodowego kierowcy.

Co to są bloczki samokopiujące?

Jak sama nazwa wskazuje, bloczki samokopiujące pozwalają na szybkie skopiowanie dokumentu bez użycia kopiarki. Jest to sklejony stos druczków wykonanych na papierze samokopiującym. Strona wierzchnia jest oryginałem, czyli miejscem, gdzie każdy kierowca własnoręcznie wpisuje niezbędne dane. Dzięki zamieszczeniu na spodzie kartki mikrokapsułek zawierających specjalną substancję kopiującą. Z kolei wierzchnia strona kartki znajdującej się pod spodem ma możliwości absorbujące. W ten łatwy sposób, pisząc pozostawiamy ślad na obu kartkach, co pozwala znacznie zaoszczędzić czas.

Gdzie można stosować bloczki samokopiujące?

Zastosowanie tego rodzaju rozwiązania jest bardzo szerokie. Najczęściej spotyka się je w biurach, magazynach oraz wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z profesjonalnego ksero. Jest to również niezbędny element wyposażenia każdego zawodowego kierowcy. Dlaczego? Konieczność potwierdzenia odebrania oraz dostarczenia towaru wymaga odpowiednich dokumentów. Kierowca nie jest w stanie wozić w samochodzie całego sprzętu potrzebnego do skserowania oryginału. Takie bloczki samokopiujące są zatem idealnym rozwiązaniem – zajmują bardzo mało miejsca a korzystanie z nich jest dziecinnie proste. W dodatku, jeden taki bloczek wystarczy na kilkadziesiąt dostaw, co również działa na ich korzyść.

Jakie dane można umieścić na takich druczkach?

W zależności od tego, jaki towar oraz gdzie rozwozi kierowca, na bloczku mogą znajdować się różne informacje. Najczęściej jest to jednak data wystawienia pokwitowania, waga towaru, miejsce nadania oraz docelowe miejsce dostarczenia przesyłki. Wszystko to wypisuje kierowca a następnie oryginał zabiera a kopię oddaje klientowi. W zależności od tego, co było przedmiotem nadania, na bloczku mogą się znaleźć także informacje dotyczące numeru kontaktowego do kierowcy, nazwy firmy czy godziny, o której przesyłka została nadana. W wielu sklepach zajmujących się dystrybucją materiałów biurowych kierowca może wybrać odpowiedni wzór druczków dostosowany do swoich potrzeb. Jeśli jednak żadne nie okażą się odpowiednie, istnieje możliwość zamówienia projektu indywidualnego w profesjonalnej drukarni online – Druczki.eu